Linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee
pressiinfo: press[at]parnu.ee 

Kontaktid
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Avatud: E-N 8.00-17.00, R 8.00-16.00

femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.ru

Linnavolikogu

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8100 (info)
444 8103 (volikogu nõunik)
volikogu[at]parnu.ee

Kontaktid
Istungite päevakorrad ja ülekanne
Menetluses olevad eelnõud
Komisjonid

synnilinn
Pärnu, Eesti Vabariigi sünnilinn

06.09.2018

Pärnu linnavolikogu otsustas, et Pärnu linna bussiliinidel võivad tasuta sõita ka Pärnumaa omavalitsustesse sisse kirjutatud represseeritud ning keskmise ja raske puudega pärnumaalased.

Seni võisid Pärnu linnabussides tasuta sõita eelkooliealised lapsed, kaitseväe ajateenijad, puudega kuni 18-aastased isikud ja nende saatjad, sügava puudega isikud, raske nägemispuudega isikud ning sügava puudega või raske nägemispuudega isiku saatjad. Neile lisandusid Pärnumaa omavalitsustesse sisse kirjutatud 65-aastased ja vanemad isikud, pensionärid ja töövõimetuspensionärid, õpilased ja üliõpilased, eestkoste all olevad isikud ning nelja- ja enamalapselise pere liikmed.

Loetelust olid puudu keskmise ja raske puudega isikud, kes enne selle aasta 1. juulit võisid tavahinnast odavama pileti osta. Juuli algusest anti tasuta sõidu õigus puuduva töövõimega ja töövõimetuspensionäridest pärnumaalastele, ent osalise töövõimega keskmise ja raske puudega isikute ainsateks soodustusteks jäid kõigi pärnumaalaste soodustused.

Kui varem kulutasid keskmise ja raske puudega pärnumaalased kuukaardi ostmiseks 5,11 eurot, siis pärast 1. juulit tuli neil osta kümneeurone kuukaart. Samas võitsid uutest soodustustest puuduva töövõimega pärnumaalased, kes sooduspileti ostmise asemel said nüüd tasuta sõita.

Eelnõu esitanud volikogu aseesimees Hillar Talvik (Keskerakond) selgitas, et muudatus parandaks keskmise ja raske puudega pärnumaalaste olukorda. Jüri Lebedev (Reformierakond) leidis, et tasuta sõitjate hulka võiks lisada represseeritudki. Volikogu nõustus sellega.

Pärnu linnavolikogu saab soodustusi teha üksnes Pärnu linnaliinidel. Maakonnaliinidel kehtivad maanteeameti soodustused ning seal represseeritud ning keskmise ja raske puudega isikud tasuta sõita ei saa.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


LIIKLUSMÄRGIDMuudatused liikluskorralduses
» Hansapäevad 28.–30. juunil Vallikääru, Vallikääru aasa ja Munamäe pargi piirkonnas liikluskorraldus muudetud. Liiklusskeem

rukilill2Linnavalitsuse ja osavallakeskuste lahtiolekuajad:
» reedel, 21. juunil 8.00–12.00
» esmaspäeval, 24. juunil SULETUD
Rõõmsaid pühi!

AK b2nner 1000x500 2

Veebilehel kasutatakse küpsiseid