Linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee
pressiinfo: press[at]parnu.ee 

Kontaktid
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Avatud: E-N 8.00-17.00, R 8.00-16.00

femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.ru

Linnavolikogu

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8100 (info)
444 8103 (volikogu nõunik)
volikogu[at]parnu.ee

Kontaktid
Istungite päevakorrad ja ülekanne
Menetluses olevad eelnõud
Komisjonid

synnilinn
Pärnu, Eesti Vabariigi sünnilinn

Pane tähele!

12.09.2018

Täna ennelõunal tutvustas Paikuse Avatud Noortekeskus (PaNoKe) kõigile koostööpartneritele oma värskelt remonditud ruume, kus noored saavad toiduvalmistamist ja kitarrimängu õppida, erinevaid mänge mängida ning üheskoos midagi põnevat ette võtta.

„Kui ma seitse aastat tagasi alustasin, taheti skateparki ja noortekeskuse ruume. Nüüd on mõlemad olemas ja tuleb nuputama hakata, mida veel soovida,“ ütles noortekeskuse juhataja Marika Valter.

Kolleegidel oli põhjust PaNoKet üksnes kadestada - 2004. aasta oktoobris tööd alustanud Pärnumaa vanim noortekeskus on jätkuvalt esirinnas nii sisu kui vormi poolest. Valteri sõnul on see võimalik üksnes tänu aktiivsetele töötajatele ja vastutulelikele koostööpartneritele, kellele on Paikuse noored olulised.

Nii ootavad näiteks bändiruumis huvilisi trummikomplekt, basskitarr, elektroakustiline kitarr, klassikaline kitarr ja süntesaator. „Hetkel pole veel bände, kes nendega harjutaksid, varasematel aastatel on paar tükki olnud,“ rääkis kitarriõpetaja Raul Ilbi.

Noorte tähelepanu on köitnud kuus LEADER programmi kaudu soetatud arvutikomplekti, millest kaks on väga hea graafikaga. „Siin käib kogu aeg üks korralik lahing,“ lausus Valter.

Kes arvutiga sõdida ei taha, võib mängida koroonat, lauatennist ja erinevaid lauamänge. Ligi 400 ruutmeetrisel noortekeskuse käsutuses oleval pinnal on mõeldud isegi väljakäikudele, mida on igal korrusel kolm-neli.

„Kui vaja, saab 50 inimest mattidel magada. Spordikeskusesse mahub muidugi tunduvalt rohkem inimesi,“ rääkis Valter. „Aga eks me mõtle kogu aeg midagi huvitavat, 21. septembril on tulemas näiteks õhtune matkamäng P.Õ.M.M.“

Esmaspäevast reedeni kell 12-20 avatud noortekeskuses on neli töötajat. Neist ühe mureks on noored, kes ei tööta ega õpi. Noortekeskusega on seotud paljud huvikooli ja põhikooli pedagoogid, täpset piiri kolme asutuse vahel on Valteri sõnul keeruline tõmmata.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


LIIKLUSMÄRGIDMuudatused liikluskorralduses
» Riia mnt (Suur-Sepa – Rähni) ja Oja tn (Raba – Niidu) 25.- 28. juuni teetööd. Liiklus võib olla häiritud
» Hansapäevad 28.–30. juunil Vallikääru, Vallikääru aasa ja Munamäe pargi piirkonnas liikluskorraldus muudetud. Liiklusskeem

AK b2nner 1000x500 2

Veebilehel kasutatakse küpsiseid