Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

28.11.2018

Eesti vabariigi sünnilinn Pärnu ehib end nädalavahetuseks sinimustvalgete ja punaste jõulukaunistustega, õhtupimeduses hakkab vahelduma külm ja soe valgus.

Tallinna poolt Pärnusse sõitja märkab esmalt kesklinna silla poste kaunistavaid valgusribasid. Nendele lisandub peagi Endla teatri ees asuv purskkaevu imiteeriv valguslahendus, kus sinimustvalged postid tõusevad ja langevad nagu lained. Teatriesistel puudel löövad särama sinised ja valged valgus- ja 3D pallid.

Samas stiilis sinivalged kaunistused hakkavad ehtima Keskväljaku kuuske ja Jannseni tänava tänavavalgustusposte.

Lastepargis rõõmustavad mudilasi kaks valget põtra koos punase saaniga, mis on täidetud kingipakkidega. Nende ümber on kaheksa puidust kuuske, mida valgustatakse prožektoritega. Pargipuudel jälgivad lapsi valged öökullid.
Raekoda on esialgu ehitud tagasihoidlikult, sest 21. ja 22. detsembril toimuvad seal valgusetendused. Maja detailide esiletoomiseks kasutatakse valgusmäppingut.

Enne Rüütli tänavale suundumist tasub põigata Jakobsoni parki ja Munamäele. Jakobsoni pargi pergolaid hakkavad ehtima valged valgusketid, Munamäe pargi poste valged karud.

Rüütli tänava tänavavalgustusposte kaunistavad laternakujulised valged dekoratsioonid. Tänava kohal kõrguvad suured pärjad, mis on kaunistatud punaste jõulumunade ja valguskettidega. Rüütli ja Pühavaimu tänava nurgal on jõuludekoratsioonid püramiidi sisse pandud, nende keskel on kuusk, kaunistatud punaste munadega. Kuuse ees asuval pingil hakkab 1. detsembril istuma jõuluvana.

Rüütli platsi kuuske hakkavad ehtima valged valgusketid, mis vahelduvad hõbedaste tähekestega. Teistele Rüütli platsi, Aia ja Pika tänava puudele paigaldatakse punased munad.

Kuninga tänava põhikooli ees asuv kuusk on ehitud valgete ja siniste valguskettidega. Koidula pargi purskkaevus on purskkaevu imiteeriv valge valguslahendus, ausamba taha asuvatele puudele on peidetud tilkuvad purikad. Brackmanni pargi puud kaunistavad 3D valguspallid.

Üle Supeluse tänava kõrguvad valged tänavaraamid, mida kaunistavad rahvusmustrites tähed. Samasugused tähed on Karja ja Vanapargi tänaval, kuid mitte üle tänava.Hedoni ees lööb särama purskkaevu imiteeriv valguslahendus, mille põlevad ja vilkuvad tähekesed imiteerivad vett. Ka Hedon ise on kaunilt valgustatud.

Riia maanteel, Maxima vastas on tänavavalgustuspostide ümber valged poolkaarekujulised kaunistused. Uus sild kaunistatakse postidekoratsioonidega, millest igaühel on kolm valget tähekest. Mai ja Raeküla vaheline lõik ehitakse valgete laineliste postikaunistustega.

„Väikesi üllatusi lisandub edaspidi veel, kuid täpsemalt ei tahaks nendest veel rääkida,“ ütles Pärnu linnaaednik Anu Nurmesalu.

Selleks, et kõik pärnakad saaksid kodulinna ehtimisel kaasa lüüa, kavatseb Pärnu linnavalitsus välja kuulutada jõulukaunistuste konkursi. Selle tingimused selguvad lähiajal.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Pane tähele!

• Huvihariduse ja -tegevuse õppevahendi toetus (taotlusvoor avatud 01.–31.05.22) 
Loomestipendium (taotluste esitamine kuni 20.06.22)

Värvid linna! 2022 (avalduste esitamine kuni 31.10.22)
Hajaasustusega piirkondades erateedele kruusa eraldamine (taotluste esitamine kuni 15.06.22)

Linnavalitsus ja linnavolikogu

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
Kontaktid, vastuvõtud

Nädala eelinfo
Linnavalitsuse istungid
Linnavolikogu istungid

Audru osavalla veebileht audru.ee
Paikuse osavalla veebileht paikuse.ee
Tõstamaa osavalla veebileht tostamaa.ee

Pärnu kultuurikalender - Vaata, kuhu minna, mida teha

Pärnu linna kaardikogu

visitparnu.ee

parnumaa.ee

Veebilehel kasutatakse küpsiseid