Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

28.11.2018

Eesti vabariigi sünnilinn Pärnu ehib end nädalavahetuseks sinimustvalgete ja punaste jõulukaunistustega, õhtupimeduses hakkab vahelduma külm ja soe valgus.

Tallinna poolt Pärnusse sõitja märkab esmalt kesklinna silla poste kaunistavaid valgusribasid. Nendele lisandub peagi Endla teatri ees asuv purskkaevu imiteeriv valguslahendus, kus sinimustvalged postid tõusevad ja langevad nagu lained. Teatriesistel puudel löövad särama sinised ja valged valgus- ja 3D pallid.

Samas stiilis sinivalged kaunistused hakkavad ehtima Keskväljaku kuuske ja Jannseni tänava tänavavalgustusposte.

Lastepargis rõõmustavad mudilasi kaks valget põtra koos punase saaniga, mis on täidetud kingipakkidega. Nende ümber on kaheksa puidust kuuske, mida valgustatakse prožektoritega. Pargipuudel jälgivad lapsi valged öökullid.
Raekoda on esialgu ehitud tagasihoidlikult, sest 21. ja 22. detsembril toimuvad seal valgusetendused. Maja detailide esiletoomiseks kasutatakse valgusmäppingut.

Enne Rüütli tänavale suundumist tasub põigata Jakobsoni parki ja Munamäele. Jakobsoni pargi pergolaid hakkavad ehtima valged valgusketid, Munamäe pargi poste valged karud.

Rüütli tänava tänavavalgustusposte kaunistavad laternakujulised valged dekoratsioonid. Tänava kohal kõrguvad suured pärjad, mis on kaunistatud punaste jõulumunade ja valguskettidega. Rüütli ja Pühavaimu tänava nurgal on jõuludekoratsioonid püramiidi sisse pandud, nende keskel on kuusk, kaunistatud punaste munadega. Kuuse ees asuval pingil hakkab 1. detsembril istuma jõuluvana.

Rüütli platsi kuuske hakkavad ehtima valged valgusketid, mis vahelduvad hõbedaste tähekestega. Teistele Rüütli platsi, Aia ja Pika tänava puudele paigaldatakse punased munad.

Kuninga tänava põhikooli ees asuv kuusk on ehitud valgete ja siniste valguskettidega. Koidula pargi purskkaevus on purskkaevu imiteeriv valge valguslahendus, ausamba taha asuvatele puudele on peidetud tilkuvad purikad. Brackmanni pargi puud kaunistavad 3D valguspallid.

Üle Supeluse tänava kõrguvad valged tänavaraamid, mida kaunistavad rahvusmustrites tähed. Samasugused tähed on Karja ja Vanapargi tänaval, kuid mitte üle tänava.Hedoni ees lööb särama purskkaevu imiteeriv valguslahendus, mille põlevad ja vilkuvad tähekesed imiteerivad vett. Ka Hedon ise on kaunilt valgustatud.

Riia maanteel, Maxima vastas on tänavavalgustuspostide ümber valged poolkaarekujulised kaunistused. Uus sild kaunistatakse postidekoratsioonidega, millest igaühel on kolm valget tähekest. Mai ja Raeküla vaheline lõik ehitakse valgete laineliste postikaunistustega.

„Väikesi üllatusi lisandub edaspidi veel, kuid täpsemalt ei tahaks nendest veel rääkida,“ ütles Pärnu linnaaednik Anu Nurmesalu.

Selleks, et kõik pärnakad saaksid kodulinna ehtimisel kaasa lüüa, kavatseb Pärnu linnavalitsus välja kuulutada jõulukaunistuste konkursi. Selle tingimused selguvad lähiajal.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Pane tähele!

 Biojäätmete konteinerite ja kiirkompostrite soodusmüük

Noortevaldkonna projektide toetus (taotluste esitamine kuni 01.04.23)
Huvihariduse ja -tegevuse õppevahendi toetus (taotluste esitamine kuni 15.04.23)

Kultuuriprojektide toetus (sh mitmeaastased) (taotluste esitamine kuni 01.04.23)
Spordiprojektide toetus (sh mitmeaastased) (taotluste esitamine kuni 01.04.23)
• Loomeresidentuuride korraldamine (pakkumiste esitamine kuni 15.04.23)
Ürituse "Tere, Pärnu suvi!" korraldamine (pakkumiste esitamine kuni 15.04.23 kl 12)
• Johann Voldemar Jannseni nimeline auhind (ettepanekute esitamine kuni 25.04.23)

Restaureerimistoetus (taotluste esitamine kuni 01.04.23)
• Toetus korterelamute hoovide korrastamiseks (taotluste esitamine kuni 01.05.23)
• Kaitsealuste parkide, arboreetumite ja puistute kaitse-eeskirja muutmine (ettepanekute esitamine kuni 21.04.23)

Aitame Ukrainat! • Інформація для українських біженців

Võimalused Ukraina inimeste abistamiseks (sh Pärnus)
Інформація для українських біженців (UKR)
Информация для военных беженцев из Украины (RUS)

• Pärnu linna sõjapõgenike abistamise fond
Kõik kes soovivad ukrainlasi aidata, saavad teha ülekande SEB pangas asuvale Pärnu linnavalitsuse kontole EE021010902001671005. Loe lähemalt: Ukraina abistamise fondist toetuste maksmise kord

Pärnus ja tema osavaldades elavatel ning ajutise kaitse saanud Ukraina kodanikel ja nende pereliikmetel või sõjapõgenikke abistaval organisatsioonil on võimalik Ukraina abistamise fondist toetust küsida. Loe lähemalt: Sõjapõgenikud saavad Ukraina fondist toetust

Linnavalitsus ja linnavolikogu

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200 (linnavalitsus)
• 444 8103 (volikogu)
• linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid, vastuvõtud
Broneeri aeg
• Anna teada

Nädala eelinfo
Linnavalitsuse istungid
Linnavolikogu istungid
Valimiskomisjon

Pärnu kultuurikalender - Vaata, kuhu minna, mida teha

Audru osavalla veebileht audru.ee
Paikuse osavalla veebileht paikuse.ee
Tõstamaa osavalla veebileht tostamaa.ee

Pärnu linna kaardikogu

visitparnu.ee

parnumaa.ee

Veebilehel kasutatakse küpsiseid