Jäta menüü vahele

Audru osavalla veebileht audru.ee
Paikuse osavalla veebileht paikuse.ee
Tõstamaa osavalla veebileht tostamaa.ee

Pärnu linna parimad

Pärnu linna parimad sportlased valib välja Pärnu linnavalitsus koostöös Pärnu Spordiliiduga.

Aasta sporditegu
2021 - Pärnu Sadama korvpallimeeskonna teine koht Eesti meistrivõistlustel ning FIBA Europe Cup kvalifikatsiooniturniiri Pärnus korraldamine ja sellel osalemine
2020 - Raja ujula valmimine
2019 - Pärnu noorte spordimess
2018 - Raba 5 keskuse avamine ja käivitamine

Aasta meessportlane (23a ja vanemad)
2021 - Kevin Saar (motosport)
2020 - Taavi Valter Taveter (purjetamine)
2019 - Kevin Saar (motosport)
2018 - Tõnu Endrekson (sõudmine)
2017 - Kevin Saar (võrkpall)
2016 - Tanel Kangert (jalgratas, maanteesõit)
2015 - Endri Vinter (ujumine)
2013 - Allar Raja (sõudmine)
2012 - Karl-Hannes Tagu (jääpurjetamine)
2011 - Allar Raja (sõudmine)
2010 - Allar Raja (sõudmine)
2009 - Allar Raja (sõudmine)
2008 - Jüri Jaanson (sõudmine)
2008 - Tõnu Endrekson (sõudmine)
2007 - Allar Raja (sõudmine)

Aasta naissportlane (23a ja vanemad)
2021 - Kristin Tattar (discgolf)
2020 - Agne Kiviselg (bikiinifitness)
2019 - Kristin Tattar (discgolf)
2018 - Kristin Tattar (discgolf)
2017 - Kristin Tattar (discgolf)
2016 - Anastasia Markovkina (jalgpall)
2015 - Eleriin Haas (kergejõustik)
2013 - Kaisa Pajusalu (sõudmine)
2012 - Kaisa Pajusalu (sõudmine)
2011 - Kaisa Pajusalu (sõudmine)
2010 - Kaisa Pajusalu (sõudmine)
2009 - Kaisa Pajusalu (sõudmine)
2008 - Moonika Aava (odavise)
2007 - Kaisa Pajusalu (sõudmine)

Aasta juunior (19-22a)
2021 - Kaur Erik Kais (rannavõrkpall)
2021 - Jasmiin Üpraus (jetisõit)
2020 - Jasmiin Üpraus (jetisõit)
2020 - Rasmus Maalinn (jääpurjetamine)
2019 - Jasmiin Üpraus (jetisõit)
2019 - Rasmus Maalinn (jääpurjetamine)
2016 - Joosep Karlson (aerutamine)
2015 - Johanna Saareke (motokross)
2015 - Joosep Karlson (aerutamine)
2012 - Eleriin Haas (kergejõustik)
2011 - Kaisa Pajusalu (sõudmine)
2011 - Jüri Juurikas (aerutamine)
2009 - Kaisa Pajusalu (sõudmine)
2009 - Jaan Akermann (jääpurjetamine)
2008 - Rauno Talisoo (sõudmine)
2008 - Kaisa Pajusalu (sõudmine)

Aasta noorsportlane (18a ja nooremad)
2021 - Viola Hambidge (kergejõustik)
2021 - Mathias Villota (discgolf)
2020 - Jörgen-Matthias Talvik (motokross)
2020 - Ann Marii Kivikas (kergejõustik)
2019 - Laura Lizette Sander (jalgrattasõit)
2019 - Andrias Sepp (jääpurjetamine)
2018 - Angeliina Maria Isabel Õunap
2018 - Rasmus Maalinn (jääpurjetamine)
2016 - Anette Baum (aerutamine) 
2016 - Keith Luur (purjetamine) 
2013 - Laura-Maria Oja (kergejõustik)
2013 - Joosep Karlson (aerutamine)
2012 - Andra-Laura Meeksa (sõudmine)
2012 - Geir Suursild (sõudmine)
2011 - Eleriin Haas (kergejõustik)
2011 - Tamur Talviku (motosport)
2010 - Laura-Maria Oja (kergejõustik)
2010 - Joosep Laos (sõudmine)
2009 - Eleriin Haas (kergejõustik)
2009 - Timmo Jeret (jalgrattasport)
2008 - Andra Joost (sõudmine)
2008 - Sabir Mustafajev (aerutamine)
2007 - Kaisa Pajusalu (sõudmine)
2007 - Jaan Akermann (jääpurjetamine)

Edukaim neiu
2018 - Greta Jaanson (sõudmine) 
2017 - Greta Jaanson (sõudmine) 

Edukaim noormees
2018 - Johann Poolak (sõudmine)
2017 - Hendrik Holtsmann (purjetamine)

Aasta veteran (35a ja vanemad)
2021 - Robert Trofimov (taekwondo)
2020 - Klarika Kuusk (maraton)
2020 - Artur Tikkerbär (ujumine)
2019 - sõudmise naiskond (Ulvi Lutoškin, Rita Maier, Tatjana Jaanson, Ingrid Võsu)
2018 - Ulvi Lutoškin (sõudmine) 
2017 - Tatjana Jaanson (sõudmine) 
2016 - Arthur Tikkerbär (ujumine) 
2016 - Ulvi Lutoškin (sõudmine) 
2015 - Ulvi Lutoškin (sõudmine)
2011 - Ulvi Lutoškin (sõudmine)
2009 - Ulvi Lutoškin (sõudmine)
2008 - Ulvi Lutoškin (sõudmine)
2007 - Juhan Paalo (sõudmine)
2007 - Rita Maier (sõudmine)

Aasta invasportlane
2021 - Karmen Vask (karate)
2020 - Cäroly Paatsi (suusatamine)
2020 - Randel Peerna (sõudmine)
2018 - Agor Tettermann
2017 - Agor Tettermann
2016 - Vaiko Vare (kergejõustik) 
2015 - Ilvi Vare (orienteerumine)
2011 - Veiko Vare (orienteerumine)
2008 - Vaiko Vare (orienteerumine)
2007 - Ilvi Vare (orienteerumine)

Aasta invaklubi
2009 - Pärnu kurtide spordiselts EERO

Aasta tehnikasportlane
2021 - Jasmiin Üpraus (jetisõit)
2021 - Kevin Saar (motosport)
2020 - Egon Kaur (rallisõit)
2019 - Kevin Saar (motosport)
2018 - Kevin Saar (motosport) 
2016 - Kevin Saar (motosport) 
2015 - Kevin Saar (motokross)
2011 - Ott Joala (veemoto) ja Egon Kaur (autoralli)
2009 - Egon Kaur (rallisõit)
2007 - Maksim Vaino (motorsport-ringrada)

Aasta noor tehnikasportlane
2009 - Karl Saat (krossisõitja)

Aasta esktreemssportlane
2020 - Erik Naissaar
2018 - Sven Saarpere

Aasta rahvasportlane
2020 - Raul Enn
2019 - Piret Suitso

Aasta üllataja
2021 - Pärnu Sadama korvpallimeeskond
2020 - Pärnu JK Vapruse naiskond (jalgapall)
2019 - Agne Kiviselg (bikiinifitness)

Aasta spordiedendaja 
2021 - Erik Naissaar 
2020 - MTÜ Pärnu Sõudeklubi
2019 - Anu jooksutrennid (Anu Piiroja)

Aasta rahvaspordiüritus
2021 - jalgpalliklubi Pärnu Poseidon korraldatud jalgpalliturniir Ettevõtete Karikas
2020 - MTÜ Spordiklubi Tervisesport korraldav aastajooks
2019 - RMK Pärnumaa orienteerumisneljapäevakud

Aasta spordivabatahtlik
2021 - Saima Rand
2020 - Riido Küüts
2019 - Priit Neeme

Aasta võistkond
2021 - Sõudmise paarisaeruline neljapaat (Allar Raja, Tõnu Endrekson, Kaspar Taimsoo ja Jüri-Mikk Udam)
2020 - Sõudmise paarisaeruline neljapaat (Pärnust Tõnu Endrekson, Allar Raja)
2019 - Jaht Sugar 3
2018 - Team 64 -Egon, Jasmiin ja Ralf Üpraus (jetisport)
2017 - Allar Raja, Tõnu Endrekson, Kaspar Taimsoo, Kaur Kuslap (sõudmine, paarisaeruline neljapaat) 
2016 - Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Andrei Jämsä (sõudmine, paarisaeruline neljapaat) 
2015 - Tõnu Endrekson, Andrei Jämsä, Kaspar Taimsoo, Allar Raja (sõudmine, paarisaeruline neljapaat)
2012 - Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Andrei Jämsä (sõudmine, paarisaeruline neljapaat)
2011 - Andrei Jämsä, Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson (sõudmine, paarisaeruline neljapaat)
2010 - Marjaliisa Umb, Eliise Umb (purjetamine, 470 klassis)
2009 - Allar Raja, Kaspar Taimsoo (sõudmine, paarisaeruline kahepaat)
2008 - Andrei Jämsä, Allar Raja, Jüri Jaanson, Tõnu Endrekson (sõudmine, paarisaeruline neljapaat)

Aasta täiskasvanute võistkond
2013 - Pärnu Jalgpalliklubi naiskond
2007 - Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson (sõudmine, paarisaeruline kahepaat)

Aasta noorte võistkond
2021 - Spordiklubi Altius 4x100 meetri jooksu võistkond
2020 - Pärnu Spordikooli U20 võrkpallivõistkond
2019 - Pärnu Spordikooli A-klassi võrkpallivõistkond
2018 - Grete Alttoa ja Annabel Aron (sõudminse paarisaeru kahepaat)
2015 - Johann Poolak, Marko Laius (A kl. poiste paarisaerukahene (PA2x)
2013 - Korvpalliklubi Pärnu võistkond

Aasta juunioride võistkond
2011 - Geir Suursild, Karl Koppel (sõudmine)
2007 - Andrus Sabiin, Nikita Lunin, Jaan Laos, Alvar Räägel, Rauno Talisoo, Sten Villmann, Artur Maier ja Martin Absalon (sõudmine, kaheksapaat)

Aasta pallimänguvõistkond
2021 - Pärnu Sadama korvpallimeeskond
2020 - Pärnu Sadama korvpallimeeskond
2019 - Pärnu võrkpallimeeskond
2018 - Pärnu võrkpalliklubi meeskond
2017 - Pärnu Jalgpalliklubi naiskond
2016 - Pärnu võrkpalliklubi meeskond
2015 - Pärnu võrkpalliklubi meeskond
2012 - Pärnu võrkpalliklubi meeskond
2011 - Pärnu Jalgpalliklubi naiskond
2010 - Pärnu Jalgpalliklubi naiskond
2009 - Pärnu võrkpalliklubi meeskond

Aasta noorte pallimänguvõistkond
2018 - Pärnu U18 võrkpallimeeskond
2015 - A kl poiste korvpallimänguvõistkond

Aasta rahvaspordivõistkond
2021 - jalgpallimeeskond FCP Pärnu

Aasta treener
2021 - Heiko Rannula (korvpall)
2020 - Elise Umb (purjetamine)
2019 - Robert Trofimov (taekwondo)
2018 - Matti Killing (sõudmine)
2017 - Matti Killing (sõudmine)
2016 - Matti Killing (sõudmine)
2015 - Matti Killing (sõudmine)
2013 - Matti Killing (sõudmine)
2013 - Jüri Saar (jalgpall)
2012 - Matti Killing (sõudmine)
2011 - Matti Killing (sõudmine)
2010 - Matti Killing (sõudmine)
2009 - Matti Killing (sõudmine)

Aasta noortetreener
2021 - Elise Umb (purjetamine)
2020 - Mihkel Lembit (kergejõustik)
2019 - Elise Umb (purjetamine)
2018 - Ingrid Võsu (sõudmine)
2017 - Toomas Jasmin (võrkpall)
2016 - Toomas Jasmin (võrkpall)
2015 - Tiina Hodakov (aerutamine)
2015 - Toomas Jasmin
2013 - Tiina Hodakov (aerutamine)
2013 - Eva Kuningas (kergejõustik)
2013 - Raini Lelle (sõudmine)

2008
- Tatjana Jaanson
- Matti Killing
- Mihkel Leppik
- Reet Palm
- Ulvi Lutoškin
- Roman Lutoškin
- Ando Palginõmm
- Johannes Noormägi
- Mait Käbin
- Andrei Ojamets
- Jüri Saar
- Indrek Ruut

Edukad treenerid
2007
- Ulvi Lutoškin
- Matti Killing
- Mihkel Leppik
- Tatjana Jaanson
- Helju Sutt
- Askold Vaino
- Johannes Noormägi
- Mait Käbin
- Reet Palm
- Mati Hool
- Tõnis Vare


Veebilehel kasutatakse küpsiseid