Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

„Ettevõtlik pärnakas“ on Pärnu linnavalitsuse poolt korraldatav ettevõtluskonkurss, mille eesmärk on edendada ettevõtlikkust ning aidata kaasa uuenduslike ettevõtete loomisele Pärnumaal. 


Ettevõtlik Pärnakas 2021 
Ettevõtlik Pärnakas HÄKATON toimus 8.–10. oktoobrini Pärnu linnavalitsuse, Garage48, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži ning Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori koostöös.  Ettevõtlikud inimesed Pärnumaalt ja üle Eesti on oodatud oma äriideid testima ja äritegevusega alustama.

Vaata lisaks:
Ettevõtlik pärnakas 2021
• 15.10.21 Ettevõtlik Pärnakas Häkatoni võitjad on selgunud
• 17.09.21 Ettevõtlik Pärnakas Häkaton aitab äriidee esmase teostuseni vaid 48 tunniga 


Ettevõtlik pärnakas 2020
2020. aastal toimus „Ettevõtlik pärnakas“ häkatonina üle-eestilise ettevõtlusnädala raames, 9.–11. oktoobrini. Häkatoni korraldamisel oli Pärnu linna partneriks Garage48.

Häkaton-konkursile olid oodatud erinevate valdkondade esindajad, kes soovivad Pärnumaal ettevõtlusega alustada ning tuua turule uudseid teenuseid ja tooteid. 

Nagu häkatoni tingimused ette näevad, oli osalejail oma idee arendamiseks aega 48 tundi. Häkatoni lõpuks pidid tiimid jõudma uue teenuse või toote prototüübi loomiseni. Arendamismaratonil osalejaid juhendasid eksperdid ja mentorid.

Osaleda sai nii üksikisiku kui tiimina. Kui omal ideid nappis, sai valida juba registreerunud ideede seast meelepärase ning liituda sellega. Häkatonile pääsesid registreerunutest osalema need tiimid ja ideed, kellel on kõige enam potentsiaali jõuda häkatoni lõpuks oma äriidee prototüübi loomiseni.

Võitjat premeeris Swedbank 1000 euroga

Vaata lisaks: 
• Kokkuvõte ja tulemused
• Ettevõtlik pärnakas 2020 
• Facebook
• 17.09.2020 Pärnu linn korraldab alustajatele ettevõtjatele häkatoni


Varasemad „Ettevõtliku pärnaka“ konkursid

Aastal 2011 Pärnu linnavalitsuse poolt käivitatud konkurss koosnes kahest osast: äriideede konkurss ja koolitusprogramm paremate äriideede autoritele. Konkursile laekunud ideede hulgast valiti välja 15 parimat ning nende autorid said võimaluse osa võtta koolitustest ja töötubadest, mille käigus said nad oma äriga alustada.

Konkursi võitjat premeeris linn rahalise auhinnaga. Auhind anti võitjale juhul, kui ta realiseeris äriplaani Pärnumaal ühe aasta jooksul pärast konkursi lõppu.

Sellises formaadis toimus „Ettevõtliku pärnaka“ konkurss kaheksa hooaega. Üheksandal ehk 2019–2020. hooajal konkurssi ei toimunud.

Vaata ka: Facebook

Arenguosakond
Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8205
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid

Veebilehel kasutatakse küpsiseid