Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Eesti seaduste järgi on ettevõtlusega tegelemiseks viis ettevõtlusvormi: osaühing (OÜ), aktsiaselts (AS), täisühing (TÜ), usaldusühing (UÜ) ja tulundusühistu (TulÜ). 

Lisaks äriühingutele saab ettevõtlusega tegeleda ka füüsilisest isikust ettevõtjana (FIE-na). 

Ettevõtte loomine

Ettevõtte loomise täpsed reeglid on kirjas äriseadustikus. Enne äriühingu moodustamist tuleks ettevõtlusvormide erinevustega põhjalikult tutvuda.

Lisaks on enne ettevõtlusega alustamist tarvis mitmed asjad selgeks mõelda. Mõistlik on enne alustamist koostada ka äriplaan, mis aitab läbi mõelda kõik ettevõtlusega seonduvad aspektid. Tähelepanu tuleks pöörata ka ettevõtja isikuomadustele, nt oluline on riskivalmidus jmt. 

Olulist infot ettevõtlusega alustamise kohta leiab Riigiportaalist eesti.ee ja Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EAS) koduleheküljelt. 

Äriseadustik
Ettevõtte loomine (eesti.ee)
• Ettevõtlusvormide võrdlus (eesti.ee)
Ettevõtte registreerimine (eesti.ee)
Ettevõtjaportaal (rik.ee)
Majandustegevuse register 

Nõuanded 

Alustava ettevõtja käsiraamat (EAS)
Äriplaani koostamine (eesti.ee) 
Isegenereeruvad finantsprognoosid (EAS)

Nõustamine
Pärnus pakub alustavale ettevõtjale tasuta nõustamist Pärnumaa Arenduskeskus. Lisaks on võimalik läbida ka inkubatsiooniprogramm kestusega 12–36 kuud, mis hõlmab endas personaalset nõustamist äriplaani täiendamisel ja elluviimisel ning rahastusallikate leidmisel ja toetuste taotlemisel. Inkubatsiooniteenuse hind ettevõttele on 60 eurot kuus.

Täpsem info: Nõustamised alustavatele ettevõtjatele

Konsultatsioonideks saab aja kokku leppida: 
Alustava ettevõtja nõustaja Margit Kool
5303 9037
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ettevõtlusinkubaatori projektijuht Kaydi Tomson
5650 4164
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid