Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

2017. aastal on koostatud Pärnu linna terviseprofiil, millest tulenevalt kavandatakse elanikkonna tervist väärtustava hoiaku ja käitumisele ning eluviisi kujundamisele suunatud tegevusi. 

Pärnu linna suurimaks tervisedenduslikuks projektiks on olnud liitumine WHO Euroopa Tervislike Linnade Võrgustikuga. Organisatsioon kureerib Euroopa tervislike linnade liikumist, mis hõlmab Euroopa riikide tervislike linnade võrgustike tegevust ja tervislike linnade arendamist. Tervislike linnade liikumine on tulevikku suunatud tegevus, mille põhimõtteks on inimese tervisliku seisundi ja turvalise elukeskkonna loomine ja tagamine tulevastele põlvedele.

Osalemine võrgustikus on andnud linnale kogemusi mitmetes arenguga seotud valdkondades ja loonud võimaluse saada teistelt Euroopa linnadelt nende teadmisi ja kogemusi. Järgides WHO põhimõtteid ning arengustrateegiaid kogu Euroopas, on Pärnus asutud tervist toetava linnakeskkonna sihipärasele arendamisele, väärtustatakse ümbritsevat linnakeskkonda ja elutingimusi. 

Pärnu linn on osalenud võrgustiku tegevustes täievolilise liikmena alates III faasist. Osalemine on andnud linnale kogemusi mitmetes arenguga seotud valdkondades ja loonud võimaluse saada teistelt Euroopa linnadelt nende teadmisi ja kogemusi. Järgides WHO põhimõtteid ning arengustrateegiaid kogu Euroopas, on asutud tervist toetava linnakeskkonna sihipärasele arendamisele, väärtustatakse ümbritsevat linnakeskkonda ja elutingimusi.

Vaata lisaks:
WHO European Healthy Cities Network
WHO Tervislike linnade PHAN WP6 projekt (European WHO Physical activity networking WP6 Networking on tools for physical activity planning and economic assessment)
Veebilehel kasutatakse küpsiseid