Linnavalitsuse hoone ja osavallakeskused on külastajatele suletud

Linnavalitsuse hoone, osavallakeskused ja piirkondlikud hoolekandekontorid on külastajatele suletud, vastuvõtud ja kokkulepitud kohtumised tühistatud
Teenistujatega suhtlemiseks palume kasutada elektroonilisi sidevahendeid, iseteeninduskeskkonda ja telefoni.

Loe lähemalt: eriolukorraga seotud piirangud ja juhised käitumiseks

Pane tähele!

» Maa-alad hooajaliseks kaubanduseks (pakkumiste esitamine kuni 24.04.20 kl 23.59)

uudiskiri4

Ettevõtluse uudiskiri: nr 1 ; nr 2 ; nr 3   •   Turismiuudised: nr 1 ; nr 2 ; nr 3

Pane tähele! - Teated seoses eriolukorraga

03.04 Müügi- ja teenindussaalides tuleb jälgida inimeste arvu ja need tuleb varustada desovahenditega
 02.04 Töötasu hüvitise taotluste vastuvõtmine algab 6. aprillil
 26.03 Maakondlike Arenduskeskuste võrgustiku küsitluse tulemused
26.03 Töötukassa konsultandid selgitavad Pärnu ettevõtjatele töötasu hüvitise tingimusi
• 
24.03 Käitumisjuhised kauplustele, kaubanduskeskustele ja toitlustusasutustele (Terviseamet)
• 19.03 Valitsus toetab eriolukorras Eesti tööinimesi ja majandust vähemalt 2 miljardi euroga
• Eriolukorra infoleht kriis.ee: Tööelu, ettevõtlus 


Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
 Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium avas ettevõtjate kontaktpunkti.
 Ministeeriumi veebilehelt leitav ning regulaarselt täienev loetelu korduma kippuvatest küsimustest (KKK). Soovitame kõigil esmajärjekorras tutvuda sealtoodud vastustega.
 Spetsiaalselt selleteemaliste küsimuste esitamiseks mõeldud e-maili aadress covid19@mkm.ee. Sinna tasub pikemalt kõhklemata pöörduda kõigil ettevõtjatel, kes ei leidnud enda küsimusele vastust KKK veebilehelt.

 Lisaks on ettevõtetele suunatud webinar’id Zoom keskkonnas, kus esitletakse uut informatsiooni ning vastatakse küsimustele n-ö „otse-eetris“. Webinar’id toimuvad vastavalt vajadusele ning toimumisaegade info leiab jooksvalt MKMi kodulehe avalehelt. Küsimuste esitamiseks ja veebinaril osalemiseks tuleb laadida alla Zoom äpp (Zoom Client for meetings). Küsimusi saab esitada 24/7.


kriisiabikeskus.ee
 Alates 18. märtsist oodatakse ettevõtjaid kui ka vabaühendusi, kes teenivad tulu ja pakuvad teenuseid, kriisiabikeskuse veebileheküljele www.kriisiabikeskus.ee täitma ankeeti, mis annab hiljem ülevaate nende vajadustest ja probleemidest. Saadud info aitab hinnata ettevõtjate seisundit kriisiolukorras ning anda olulist sisendit riigipoolsete abimeetmete välja töötamiseks.
 Vaata lisaks: Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik


Maksu- ja tolliamet
 Ettevõtjate rahalise seisu leevendamiseks peatas Maksu- ja tolliamet eriolukorra ajaks ettevõtete maksuvõlalt intressi arvestamise, intressivabastus kehtib tagasiulatuvalt 1. märtsist kuni 1. maini.
 Kõik deklaratsioonid tuleb siiski õigeaegselt esitada ja kui vähegi võimalik, ka maksud ära maksta. Iga kogutud maksueuro eest ehitame Eestit ning eriolukorra ajal on see tähtsamgi kui varem. Aitäh, et maksad makse!
 Rohkem infot: www.emta.ee 


Eesti Töötukassa
• Eesti Töötukassa on loonud ajutiste töökohtade vahendamise platvormi, et viia kokku tööandjad, kes hetkel vajavad abikäsi, tööotsijatega, kes momendil ei saa oma põhitöökohal tööd teha või kellel praegusel hetkel töökoht puudub.
• Tööd pakuvad ettevõtted, kes praegust olukorda silmas pidades vajavad ajutiselt lisatööjõudu. Online-messi formaat pakub võimalust vahetult tööandjatel ning tööotsijatel suhelda. Tööotsijatel on võimalik esitada küsimusi pakutavate töökohtade ja hüvede kohta ning ka soovitud töökohale kandideerida. Tööandjad, kellel on ootamatult tekkinud vajadus palgata lisajõudu saavad aga kiiresti oma probleemile lahenduse.


KredEx
Eesti ettevõtete majandustegevuses tõsiseid tõrkeid. Nende mõjude leevendamiseks kavandab riiklik finantseerimisasutus KredEx täiendavaid meetmeid, mis on suunatud Eesti ettevõtete abistamisele. Loe lähemalt... 


Tööinspektsioon
• Tööinspektsioonil on valminud infograafikud töökeskkonnast ja töösuhetest koroonaviiruse leviku ajal. Vaata, kuidas muuta töökeskkonda koroonaviiruse leviku ajal ohutumaks. Vaata:
• Töökeskkond ja töösuhted koroonaviiruse leviku aja• KKK 

Pärnu linna oluliseks majandussektoriks on turismi- ja puhkemajandus. Samas on Pärnu siiski polüfunktsionaalse majandusega linn. Siin on esindatud peaaegu kõik majandusharud.

Töötlev tööstus oma juhtivate tootmisharude – puidu- ja mööblitootmise, tekstiili-, elektroonika- ja metallitööstusega – on koondunud peamiselt omaette piirkonda (nn Ehitajate tee piirkonda ja Loode-Pärnusse). Seetõttu pole Pärnu linna külalisel ega linnaelanikulgi tihti aimu tööstuse olemasolust. Kogu Pärnu linna tootmisstruktuur on keskkonnasõbralik.

Vaata ka:
» Ülevaade Pärnu linna ettevõtlusest (2017)
» Pärnumaa Arenduskeskus

Arenguteenistus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid

Ettevõtluse peaspetsialist
Argo Mättas
Suur-Sepa 16, kab 414
444 8360
argo.mattas[at]parnu.ee

Ettevõtluse spetsialist
Toomas Toodu
Suur-Sepa 16, kab 414
444 8363
toomas.toodu[at]parnu.ee

Veebilehel kasutatakse küpsiseid