Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Üldharidus

Pärnu keskuslinnas on 15 kooli: 8 munitsipaalpõhikooli, 3 erapõhikooli, 2 munitsipaalgümnaasiumi, 1 eragümnaasium, 1 riigigümnaasium. Audru osavallas 2 põhikooli, 1 lasteaed-algkool, Paikuse osavallas 1 põhikool, Tõstamaa osavallas 1 keskkool.

Üldhariduskoolid


Vastuvõtt põhikooli

Oluline lisainfo

Lapse andmed on rahvastikuregistris ebapiisavad
• Kui lapse elukohaandmed on rahvastikuregistris Pärnu linna täpsusega, st puudub elukoha aadress, siis ei saa lapsele määrata elukohajärgset kooli. Kooli määramiseks tuleb haridusosakonnale teada anda lapse tegelik elukoht.
• Lapse elukoha andmeid saab kontrollida riigiportaalis eesti.ee või Pärnu linnavalitsuse rahvastikuregistri spetsialistidelt.

• Kui vanem annab lapse tegeliku elukoha teada enne 10. märtsi, määratakse lapsele elukohajärgne kool teiste lastega samaaegselt.
• Kui vanem annab lapse tegeliku elukoha teada pärast 20. märtsi, siis määratakse lapsele elukohajärgseks kooliks elukohale lähim põhikool, kus on veel vabu kohti.

Vanem soovib last varem kooli panna
Kui vanem soovib last varem koolipanna, tuleb sellest haridusosakonnale teada anda:
• kui vanem annab soovist teada enne 10. märtsi, määratakse lapsele elukohajärgne kool teiste lastega samadel alustel ja samaaegselt
• kui vanem annab soovist teada pärast 1. maid, saab linn koolikoha tagada vaid vabade kohtade olemasolul

Lapsele määratud elukohajärgse kooli kinnitamata jätmine
Alates 1. maist hakatakse ühendust võtma vanematega, kes ei ole hiljemalt 30. aprilliks elukohajärgset kooli teavitanud koolikoha vastuvõtmisest.

Haridusosakond
Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8209
linnavalitsus[at]parnu.ee

Üldhariduse peaspetsialist
Virve Laube
Suur-Sepa 16, kab 160
509 7317
virve.laube[at]parnu.ee

 
Pärnu haridusteenuste süsteem
ARNO
 444 8209
arnoinfo[at]parnu.ee 
LOGI SISSE

Veebilehel kasutatakse küpsiseid