Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pärnu linna aasta sportlased, treenerid ja võistkonnad

• Pärnu linna parimad sportlased valib välja Pärnu linnavalitsus koostöös Pärnu Spordiliiduga
• Aasta sporditegu on 2022. aastast alates maakonna tunnustus ning seda annavad välja Pärnumaa Spordiliit ja Pärnu Postimees

Aasta sporditegu
2023 - Kristin Tattari särav hooaeg ja teine järjestikune MM-kuld
2022 - Pärnu Sadama korvpallimeeskonna Eesti meistrivõistluste kuld
2021 - Pärnu Sadama korvpallimeeskonna teine koht Eesti meistrivõistlustel ning FIBA Europe Cup kvalifikatsiooniturniiri Pärnus korraldamine ja sellel osalemine
2020 - Raja ujula valmimine
2019 - Pärnu noorte spordimess
2018 - Raba 5 keskuse avamine ja käivitamine

Aasta meessportlane (23a ja vanemad)
2023 - Kevin Saar (motosport)
2022 - Timmo Jeret (triatlon)
2021 - Kevin Saar (motosport)
2020 - Taavi Valter Taveter (purjetamine)
2019 - Kevin Saar (motosport)
2018 - Tõnu Endrekson (sõudmine)
2017 - Kevin Saar (võrkpall)
2016 - Tanel Kangert (jalgratas, maanteesõit)
2015 - Endri Vinter (ujumine)
2013 - Allar Raja (sõudmine)
2012 - Karl-Hannes Tagu (jääpurjetamine)
2011 - Allar Raja (sõudmine)
2010 - Allar Raja (sõudmine)
2009 - Allar Raja (sõudmine)
2008 - Jüri Jaanson (sõudmine), Tõnu Endrekson (sõudmine)
2007 - Allar Raja (sõudmine)

Aasta naissportlane (23a ja vanemad)
2023 - Kristin Tattar (discgolf)
2022 - Kristin Tattar (discgolf)
2021 - Kristin Tattar (discgolf)
2020 - Agne Kiviselg (bikiinifitness)
2019 - Kristin Tattar (discgolf)
2018 - Kristin Tattar (discgolf)
2017 - Kristin Tattar (discgolf)
2016 - Anastasia Markovkina (jalgpall)
2015 - Eleriin Haas (kergejõustik)
2013 - Kaisa Pajusalu (sõudmine)
2012 - Kaisa Pajusalu (sõudmine)
2011 - Kaisa Pajusalu (sõudmine)
2010 - Kaisa Pajusalu (sõudmine)
2009 - Kaisa Pajusalu (sõudmine)
2008 - Moonika Aava (odavise)
2007 - Kaisa Pajusalu (sõudmine)

Aasta juunior (U23, 19–22a)
2023 - Karoliina Liitmaa (bikiinifitness), Rasmus Roosleht (kergejõustik)
2022 - Ann Marii Kivikas (kergejõustik), Kevin Saar (motosport)
2021 - Kaur Erik Kais (rannavõrkpall), Jasmiin Üpraus (jetisõit)
2020 - Jasmiin Üpraus (jetisõit), Rasmus Maalinn (jääpurjetamine)
2019 - Jasmiin Üpraus (jetisõit), Rasmus Maalinn (jääpurjetamine)
2016 - Joosep Karlson (aerutamine)
2015 - Johanna Saareke (motokross), Joosep Karlson (aerutamine)
2012 - Eleriin Haas (kergejõustik)
2011 - Kaisa Pajusalu (sõudmine), Jüri Juurikas (aerutamine)
2009 - Kaisa Pajusalu (sõudmine), Jaan Akermann (jääpurjetamine)
2008 - Rauno Talisoo (sõudmine), Kaisa Pajusalu (sõudmine)

Aasta noorsportlane (U18, 18a ja nooremad)
2023 - Viola Hambidge (kergejõustik), Kaspar Palmsaar (kergejõustik)
2022 - Viola Hambidge (kergejõustik), Madis Moos (lauatennis)
2021 - Viola Hambidge (kergejõustik), Mathias Villota (discgolf)
2020 - Jörgen-Matthias Talvik (motokross), Ann Marii Kivikas (kergejõustik)
2019 - Laura Lizette Sander (jalgrattasõit), Andrias Sepp (jääpurjetamine)
2018 - Angeliina Maria Isabel Õunap, Rasmus Maalinn (jääpurjetamine)
2016 - Anette Baum (aerutamine), Keith Luur (purjetamine) 
2013 - Laura-Maria Oja (kergejõustik), Joosep Karlson (aerutamine)
2012 - Andra-Laura Meeksa (sõudmine), Geir Suursild (sõudmine)
2011 - Eleriin Haas (kergejõustik), Tamur Talviku (motosport)
2010 - Laura-Maria Oja (kergejõustik), Joosep Laos (sõudmine)
2009 - Eleriin Haas (kergejõustik), Timmo Jeret (jalgrattasport)
2008 - Andra Joost (sõudmine), Sabir Mustafajev (aerutamine)
2007 - Kaisa Pajusalu (sõudmine), Jaan Akermann (jääpurjetamine)

Edukaim neiu ja noormees
2018 - Greta Jaanson (sõudmine), Johann Poolak (sõudmine)
2017 - Greta Jaanson (sõudmine), Hendrik Holtsmann (purjetamine)

Aasta veteran (35a ja vanemad)
2023 - Artur Tikkerbär (taliujumine)
2022 - Argo Mitt (maadlus)
2021 - Robert Trofimov (taekwondo)
2020 - Klarika Kuusk (maraton), Artur Tikkerbär (ujumine)
2019 - sõudmise naiskond (Ulvi Lutoškin, Rita Maier, Tatjana Jaanson, Ingrid Võsu)
2018 - Ulvi Lutoškin (sõudmine) 
2017 - Tatjana Jaanson (sõudmine) 
2016 - Arthur Tikkerbär (ujumine), Ulvi Lutoškin (sõudmine) 
2015 - Ulvi Lutoškin (sõudmine)
2011 - Ulvi Lutoškin (sõudmine)
2009 - Ulvi Lutoškin (sõudmine)
2008 - Ulvi Lutoškin (sõudmine)
2007 - Juhan Paalo (sõudmine), Rita Maier (sõudmine)

Aasta parasportlane
2023 - Laura-Liis Juursalu (triatlon)
2022 - Karmen Vask (karate)
2021 - Karmen Vask (karate)
2020 - Cäroly Paatsi (suusatamine), Randel Peerna (sõudmine)
2018 - Agor Tettermann
2017 - Agor Tettermann
2016 - Vaiko Vare (kergejõustik) 
2015 - Ilvi Vare (orienteerumine)
2011 - Veiko Vare (orienteerumine)
2008 - Vaiko Vare (orienteerumine)
2007 - Ilvi Vare (orienteerumine)

Aasta invaklubi
2009 - Pärnu kurtide spordiselts EERO

Aasta tehnikasportlane
2021 - Jasmiin Üpraus (jetisõit), Kevin Saar (motosport)
2020 - Egon Kaur (rallisõit)
2019 - Kevin Saar (motosport)
2018 - Kevin Saar (motosport) 
2016 - Kevin Saar (motosport) 
2015 - Kevin Saar (motokross)
2011 - Ott Joala (veemoto) ja Egon Kaur (autoralli)
2009 - Egon Kaur (rallisõit), Karl Saat (krossisõitja) (aasta noor)
2007 - Maksim Vaino (motorsport-ringrada)

Aasta esktreemssportlane
2020 - Erik Naissaar
2018 - Sven Saarpere

Aasta rahvasportlane
2023 - Kaupo Koplus
2022 - Martin Tarkpea
2020 - Raul Enn
2019 - Piret Suitso

Aasta üllataja
2021 - Pärnu Sadama korvpallimeeskond
2020 - Pärnu JK Vapruse naiskond (jalgapall)
2019 - Agne Kiviselg (bikiinifitness)

Aasta spordiedendaja 
2023 - HK Pärnu Piraadid
2022 - Johan Kärp
2021 - Erik Naissaar 
2020 - MTÜ Pärnu Sõudeklubi
2019 - Anu jooksutrennid (Anu Piiroja)

Aasta rahvaspordiüritus
2023 - Tõstamaa jooks
2022 - Pärnu 50. kadrijooks
2021 - jalgpalliklubi Pärnu Poseidon korraldatud jalgpalliturniir Ettevõtete Karikas
2020 - MTÜ Spordiklubi Tervisesport korraldav aastajooks
2019 - RMK Pärnumaa orienteerumisneljapäevakud

Aasta spordivabatahtlik
2023 - Jüri Leesmäe
2022 - Hanna-Liisa Ott
2021 - Saima Rand
2020 - Riido Küüts
2019 - Priit Neeme

Aasta võistkond
2023 - JK Pärnu Vaprus
2022 - Sõudmise paarisaeruline neljapaat (Mikhail Kushteyn, Allar Raja, Tõnu Endrekson, Johann Poolak)
2021 - Sõudmise paarisaeruline neljapaat (Allar Raja, Tõnu Endrekson, Kaspar Taimsoo ja Jüri-Mikk Udam)
2020 - Sõudmise paarisaeruline neljapaat (Pärnust Tõnu Endrekson, Allar Raja)
2019 - Jaht Sugar 3
2018 - Team 64 -Egon, Jasmiin ja Ralf Üpraus (jetisport)
2017 - Allar Raja, Tõnu Endrekson, Kaspar Taimsoo, Kaur Kuslap (sõudmine, paarisaeruline neljapaat) 
2016 - Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Andrei Jämsä (sõudmine, paarisaeruline neljapaat) 
2015 - Tõnu Endrekson, Andrei Jämsä, Kaspar Taimsoo, Allar Raja (sõudmine, paarisaeruline neljapaat)
2012 - Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Andrei Jämsä (sõudmine, paarisaeruline neljapaat)
2011 - Andrei Jämsä, Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson (sõudmine, paarisaeruline neljapaat)
2010 - Marjaliisa Umb, Eliise Umb (purjetamine, 470 klassis)
2009 - Allar Raja, Kaspar Taimsoo (sõudmine, paarisaeruline kahepaat)
2008 - Andrei Jämsä, Allar Raja, Jüri Jaanson, Tõnu Endrekson (sõudmine, paarisaeruline neljapaat)

Aasta noorte võistkond
2023 - Pärnu Spordikooli U-16 neidude võrkpallivõistkond
2022 - Pärnu Vapruse U16 jalgpallivõistkond
2021 - Spordiklubi Altius 4x100 meetri jooksu võistkond
2020 - Pärnu Spordikooli U20 võrkpallivõistkond
2019 - Pärnu Spordikooli A-klassi võrkpallivõistkond
2018 - Grete Alttoa ja Annabel Aron (sõudminse paarisaeru kahepaat)
2015 - Johann Poolak, Marko Laius (A kl. poiste paarisaerukahene (PA2x)
2013 - Korvpalliklubi Pärnu võistkond

Aasta täiskasvanute võistkond
2013 - Pärnu Jalgpalliklubi naiskond
2007 - Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson (sõudmine, paarisaeruline kahepaat)

Aasta juunioride võistkond
2011 - Geir Suursild, Karl Koppel (sõudmine)
2007 - Andrus Sabiin, Nikita Lunin, Jaan Laos, Alvar Räägel, Rauno Talisoo, Sten Villmann, Artur Maier ja Martin Absalon (sõudmine, kaheksapaat)

Aasta pallimänguvõistkond
2022 - Pärnu Sadama korvpallimeeskond
2021 - Pärnu Sadama korvpallimeeskond
2020 - Pärnu Sadama korvpallimeeskond
2019 - Pärnu võrkpallimeeskond
2018 - Pärnu võrkpalliklubi meeskond
2018 - Pärnu U18 võrkpallimeeskond
2017 - Pärnu Jalgpalliklubi naiskond
2016 - Pärnu võrkpalliklubi meeskond
2015 - Pärnu võrkpalliklubi meeskond
2015 - A kl poiste korvpallimänguvõistkond
2012 - Pärnu võrkpalliklubi meeskond
2011 - Pärnu Jalgpalliklubi naiskond
2010 - Pärnu Jalgpalliklubi naiskond
2009 - Pärnu võrkpalliklubi meeskond

Aasta rahvaspordivõistkond
2021 - jalgpallimeeskond FCP Pärnu

Aasta treener
2023 - Igor Prins (jalgpall)
2022 - Heiko Rannula (korvpall)
2021 - Heiko Rannula (korvpall)
2020 - Elise Umb (purjetamine)
2019 - Robert Trofimov (taekwondo)
2018 - Matti Killing (sõudmine)
2017 - Matti Killing (sõudmine)
2016 - Matti Killing (sõudmine)
2015 - Matti Killing (sõudmine)
2013 - Matti Killing (sõudmine), Jüri Saar (jalgpall)
2012 - Matti Killing (sõudmine)
2011 - Matti Killing (sõudmine)
2010 - Matti Killing (sõudmine)
2009 - Matti Killing (sõudmine)

Aasta noortetreener
2023 - Romet Mihkels (kergejõustik)
2022 - Romet Mihkels (kergejõustik)
2021 - Elise Umb (purjetamine)
2020 - Mihkel Lembit (kergejõustik)
2019 - Elise Umb (purjetamine)
2018 - Ingrid Võsu (sõudmine)
2017 - Toomas Jasmin (võrkpall)
2016 - Toomas Jasmin (võrkpall)
2015 - Tiina Hodakov (aerutamine), Toomas Jasmin
2013 - Tiina Hodakov (aerutamine), Eva Kuningas (kergejõustik), Raini Lelle (sõudmine)
2008 - Tatjana Jaanson, Matti Killing, Mihkel Leppik, Reet Palm, Ulvi Lutoškin, Roman Lutoškin, Ando Palginõmm, Johannes Noormägi, Mait Käbin, Andrei Ojamets, Jüri Saar, Indrek Ruut

Edukad treenerid 
2007 - Ulvi Lutoškin, Matti Killing, Mihkel Leppik, Tatjana Jaanson, Helju Sutt, Askold Vaino, Johannes Noormägi, Mait Käbin, Reet Palm, Mati Hool, Tõnis Vare


Veebilehel kasutatakse küpsiseid