Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Komisjon hindas haljastuse tervikilmet ja haljastuse kooskõla elamu, piirde ning tänavailmega. Kauni kodu tiitli andmisel on väga suur tähtsus just hooldusel ja hoolduse järjepidevusel. Tänavuste nominentide seas on majad kus haljastus lihtne samas moderne, veidi juhusliku joonega ja oma aia aedniku nägu.

Ka hooldatud roheline muruala mõnusa terassiga maja ümber annab kauni kodu tunde ja väga tunnustame aiaomanikke kes hooldusega on laienenud maja ümber linnamaale.

Tunnustus tehtud töö eest on alati meeldiv ja annab indu oma aias tegutsemiseks ka teistele kaaslinnlastele.

Parima heakorrastusega väikeelamud:
• Kesklinna linnaosas - Mere pst 3 
• Kesklinna linnaosas - Kastani 2/2a 
• Vana-Pärnu ja Ülejõe linnaosas - Kitse 7/7a 
• Rääma linnaosas - Tamme 11 
• Paikuse osavallas - Pihlaka 1 
• Audru osavallas - Aia 3 

Parima heakorrastusega korruselamu
• KÜ Metsa 15a

Parima heakorraga teenindusettevõte
• Tamme Aiandustalu


Kastani 2/2a  (Kesklinna linnaosa)
Kastani 2/2a eramust avanev looduslik vaade Pärnu jõele on kaugele ulatuvalt avar ning sulandub ühtseks maja ja aiaruumiga kus ülekaalus rohkem hooldatud muruala kus hea joosta ja lihtsalt lesida. Haljastuslahendus ja taimmaterjali valik on minimalistik ning tunda on maakodu lihtsust ja hõngu. Aia külje peale jääva sissesõidutee suurem kiviala koos taimmaterjaliga sobitub hästi kogu üldise kontseptsiooniga ning on mõnusaks peatuspaigaks pererahvale kui ka külalistele.

Mere pst 3 (Kesklinna linnaosa)
Mere pst.3 maja asub kesklinnas teel randa ning püüab möödujate pilke avatud eesaiaga. Vana väärikas maja uues kuues ja stiilne lahendus vaheldumisi oskuslikult valitud taimmaterjaliga mõjub modernselt ning lihtsalt.

Tamme 11 (Rääma linnaosa)
Tamme 11 aiaruumis kasutatud mänguliselt palju erinevaid materjale ning istutusaladele okaspuuvormide vahel kujukesed ja puude otsas linnumajakesed püüvad möödakäijate, eriti laste tänulikke pilke. Kõik aiaruumis loodu on pererahva omalooming ja peremehe kätetöö ning eeskujulikult korras maja ja aed moodustavad ühtse terviku.
Kaunis kodu 2022. Tamme 11


Kitse 7/7a (Vana-Pärnu ja Ülejõe linnaosa)
Perenaise sõnul on aia loomisega tegelenud palju aastaid ja lähtutud on mõttest, et kogu kevad-suvi-sügisperioodil oleks aias õieilu. Aeda ümbritsev foon on roheline ja aiaruumi valitud taimede kõrgusemõõde on oskuslikult pügatud okaspuud mis liigendavad aiaruumi nii, tuues sinna erinevaid tegevusi. Aia keskele aksendiks jääv veesilm on ääristatud värvi andvate eriilmeliste püsikute ja õitsvate lehtpõõsastega ning läheb sujuvalt üle avatud terassi alale mida kaunistab konteinerhaljastus ja rippamplid õitsvate suvelilledega.
Kaunis kodu 2022. Kitse 7

Kaunis kodu 2022. Kitse 7

Pihlaka 1 (Paikuse osavald)
Pererahva sõnul on aed aastatega loodud ning pakub ruumi sõpruskonna võõrustamiseks, perega lauamänguõhtute korraldamiseks, aeda külastavate lindude/loomade vaatlemiseks ja lihtsalt puhkamiseks. Varjuline aiaruum sulandub ühte ümbritseva loodusega ning aiakujunduses kasutatud okaspuu püramiidvormid mis vaheldumisi õitsvate lehtpõõsaste ja püsikulaikudega mõjuvad oma lopsakusega suursuguselt. Hobiaednikust perenaine on suure praktilise kogemusega nii taimaterjali paljundamisel kui ka hooldamisel. Peretütre idee tuua rohelusse värvi on leidnud aiaruumis kasutust istumisnurga katuse kui ka aiamööbli istumisalustena
Kaunis kodu 2022. Pihlaka 1

Kaunis kodu 2022. Pihlaka 1

Kaunis kodu 2022. Pihlaka 1


Aia 3 (Audru osavald)
Aia tn. 3 aed Audru osavallas on mitmeid aastaid möödujate tähelepanu püüdnud maja ette tänavaalale rajatud lilleniiduga mida pererahvas ka hooldab. Maja eesaeda kaunistavad värvikalt kujundatud voolujoonelised istutusalad madalatest okaspuuvormidest, õitsvad põõsasvormidest, kõrgetest püsikulaikudest mis on just pilkupüüdvaks „ visiitkaardiks“ igal aastaajal. Aed on väga lapsesõbralik, kõik mis peenral võib ka suhu pista ja kevadel valminud laste mängumaja oma värvigammaga sobiks igale vanusele „unistuste majaks“ .
Kaunis kodu 2022. Aia 3

Kaunis kodu 2022. Aia 3

Kaunis kodu 2022. Aia 3


KÜ Mai 15a
Kauni kodu tiitli andmisel on väga suur tähtsus just hooldusel ja hoolduse järjepidevusel Komisjon hindab haljastuse tervikilmet ja haljastuse kooskõla elamu, piirde ning tänavailmega. KÜ Mai 15a on hea eeskuju teistele korteriühistutele. Lilleamplid suvel ja tähed valguslahendusena majaesiste postide otsas talvel on lihtne ja ilus.
Kaunis kodu 2022. Metsa 15a

Tamme aiandustalu
Tamme aiandustalu kollektsioonaias kasvab palju põnevaid ravim- ja ilutaimi ning müügiplatsil jalutamine on nagu teraapia, sest nii palju erinevad värve, maitseid kui ka aroome annab külastajale kogemuse omaette. Hooajal on talu hoovialal avatud hubane aiakohvik, mis on maitsetest tulvil ning talupood kust kõik kasvatatu kaasa pakitakse.
Kaunis kodu 2022. Tamme Aiandustalu

Kaunis kodu 2022. Tamme Aiandustalu

Kaunis kodu 2022. Tamme Aiandustalu

Kaunis kodu 2022. Tamme Aiandustalu

Linnaaednik
Anu Nurmesalu
Suur-Sepa 16, kab 218
523 7315 
anu.nurmesalu[at]parnu.ee

Veebilehel kasutatakse küpsiseid