Jäta menüü vahele

» Sõpruslinnad
» Partnerlinnad


WHO European Healthy Cities Network
World Health Organisation
Maailma tervishoiuorganisatsioon

WHO Euroopa Tervislike linnade projekt taotleb tervise lülitamist Euroopa linnade arengueesmärkidesse. Organisatsioon kureerib Euroopa tervislike linnade liikumist, mis hõlmab Euroopa riikide tervislike linnade võrgustike tegevust ja tervislike linnade arendamist. Tervislike linnade liikumine on tulevikku suunatud tegevus, mille põhimõtteks on inimese tervisliku seisundi ja turvalise elukeskkonna loomine ja tagamine tulevastele põlvedele.

Eesti Tervislike Linnade Võrgustik (ETLV) loodi 2001. aastal Pärnus toimunud tervislike linnade konverentsil. Aastal 2002 (Pärnus terviseaasta) omistati Pärnule WHO poolt terviselinna tiitel, mille omamine tähendab linna jätkuvat tegevust ja arendamist tervislikuma elukeskkonna suunas ning ühtlasi eeldab aktiivset osalust WHO töös.

Loe lähemalt: Pärnu linn WHO-s

Union of Baltic Cities (UBC)
Läänemere Linnade Liit

UBC ühendab Läänemere ääres asuvaid linnu, mille märksõnadeks on areng ja koostöö. Eestist kuulub liitu 14 linna. Läänemere äärsete linnade liit on asutatud 1991. aastal ning selle peakontor Gdanskis (Poola). Pärnu sai liikmeks 1993.

Läbi kümne UBC komisjoni on võimalik erinevates koostööprogrammides osaleda ja eesmärkide saavutamiseks üheskoos erinevatest EL fondidest raha taotleda. UBC annab hea võimaluse liikmeslinnade poliitikutele omavaheliseks koostööks ja kogemuste vahetamiseks. Pärnu on teinud ja teeb kaastööd UBC spordi-, linnaplaneerimise, sotsiaal-, kultuuri- ja keskkonnakomisjonis.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid