Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pärnu linnale kuuluvate eluruumide kasutusse andmine

Sotsiaalhoolekande seadus
• Pärnu linna omandis olevate eluruumide kasutamise kord

Pärnu linn pakub võimalusel eluruumi isikule või perekonnale, kes ise ei ole suuteline ega võimeline seda endale või oma perekonnale tagama.

Sotsiaalhoolekande seadusest tulenevalt on eluasemeteenusele õigus inimesel, kellel on raskusi toimetulekuga, puudest tulenevalt liikumisega ja suhtlemisega, kes on sattunud kriisiolukorda tulekahju, looduskatastroofi, perevägivalla jmt tõttu või vajavad abi muudel põhjusel. Eluruumi leidmisel pakutakse abi ka järelhooldusel olevatele noortele ning linna eestkostel olevatele isikutele.

Toimetulekuraskustes isikutele, kes lisaks eluruumile vajavad tuge ka igapäevaelu korraldamisel, antakse võimalusel eluruum koos tugiteenusega.

Lisaks sotsiaalmajanduslikele põhjustele võib linnale kuuluva eluruumi anda kasutusse ka arengulistel kaalutlustel (nt linnale olulised spetsialistid).

Eluruumi taotlemine
Eluruumi saamiseks tuleb esitada taotlus, millele lisatakse abivajadust täpsustavad dokumendid (pereliikmete kontoväljavõtted, arstitõendid, üürilepingu lõpetamise teated vms)
Eluruumi üürimise taotlus 
• Üürilepingu pikendamise taotlus

Taotlusi saab esitada/saata 
- e-posti aadressile linnavalitsus[at]parnu.ee 
- postiaadressile Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu linn, Pärnu linn
- linnavalitsuse infolauda (Suur-Sepa 16), osavallakeskusesse, piirkonna hoolekandekontoritesse

Taotluste menetlejad, abi ja nõustamine
• Keskuslinnas eluasemeteenuse spetsialist Kristiin Kuur, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5397 7160
• Audru osavallas sotsiaalkonsultant Karene Lainela, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 511 0428
• Paikuse osavallas sotsiaalkonsultant Sirli Sabiin, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5866 9363
• Tõstamaa osavallas sotsiaalkonsultant Tiiu Saar, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5787 6658

Eluruumide kasutusse andmine
• Eluruumi kasutusse andmise otsustab Pärnu linnavalitsuse eluasemekomisjon.
• Kasutusse andmisel arvestatakse eluruumi sobivust taotleja vajadustele ja kasutusse antakse otsustamise hetkel vabad eluruumid. Sobiva eluruumi puudumisel lisatakse isik, kelle eluruumi vajadus on põhjendatud, järjekorda.
• Eluruumi kasutamiseks sõlmitakse üürileping.

Eluruumi kasutamise tasud
Eluruumi kasutamise eest tuleb tasuda üüri vastavalt sõlmitud lepingule. Lisaks üürile tuleb tasuda eluruumi kõrvalkulud (nt küte, elekter, prügivedu, veevarustus, kanalisatsioon jmt)
• Tervikuna Pärnu linna omandis olevate elamute üürimäärad
Pärnu linna kaasomandis olevate munitsipaaleluruumide üürimäärad
• Linna kaasomandis oleva munitsipaaleluruumi üürimäär (Papiniidu 29)

Pärnu linna omandis olevad eluruumid
• Keskuslinnas asuvad linnale kuuluvad elamud aadressil Lai 17,  Liiva 8b/1, 8b/2 ja 8d, Rohu 58c/1 ja 58/2, Metsa 7a ning Männi 15a. Linnale kuuluvaid kortereid on kokku 67 (neist 40 asub Metsa 16 elamus, teised erinevates elamutes). 
• Osavaldade kasutuses on erinevad eluruumid Paikusel, Audrus, Lavassaares, Tõstamaal, Selistes ja Pootsis. 
• Lisaks on linnal 13 eluruumi, mis on kohandatud puudega isikute vajadustele. Ratastooli ja liikumispuudega isikutele on tagatud eluruumist väljapääs Rohu 58c majades ja Liiva 8b ühes majas, osaliselt tagatud sissepääs ka Lai 17 majas.

Sotsiaalosakond
Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8120
linnavalitsus[at]parnu.ee

Vastuvõtt: E, T 8.30–12
N 8.30–12 ja 14–17

Hoolekandekontorid
Hoolekandeasutused

Veebilehel kasutatakse küpsiseid