Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Toiduabi on toimetulekuraskustes inimestele suunatud toetus, mis jaguneb riiklikult ostetud toiduabiks ning annetatud toiduabiks. 

Toidukaart

Alates 2023. aasta oktoobrist jagatakse riiklikult ostetud toiduabi koostöös Rimiga toiduabikaartidena. Toiduabikaartidega saab osta toidu- ja esmatarbekaupu Rimi kauplustest üle Eesti. 

• Toidukaardile on õigus inimesel, kes on saanud toimetulekutoetust või sissetulekust sõltuvat sotsiaaltoetust eelnevas kvartalis.

Toidukaarti ei pea eraldi taotlema, see kaasneb eeltoodud toetustega ja saadetakse abivajajale postiga koju.
• Abisaaja kohta on kaardile kantud 30 eurot. Toetus tuleb ära kasutada kvartali jooksul ning allesjäänud summa uude kvartalisse üle ei kandu. 


Toiduabi jagamist toetatakse Euroopa Liidu ESF+ fondi vahenditest. 
Toidukaardi kohta saab täpsemalt lugeda sotsiaalministeeriumi veebilehel ja Rimi veebilehel.

Annetatud toiduabi 

Annetatud toiduabi kogutakse ja jagatakse jooksvalt kogu aasta jooksul. Toidupakid komplekteeritakse toidukauplustes, toitlustusasutustes ja mujal ülejäävatest kvaliteetsetest toiduainetest. Toiduainete kogumist annetajatelt korraldavad toidupangad. 

Pärnus jagab annetatud toiduabi Pärnu Toidupank
• Toiduabi väljastatakse isikut tõendava dokumendi alusel.

Riik toetab seda tegevust Euroopa Abifondi vahenditest. 
• 
Euroopa abifondi annetatud toiduabi saavad sihtrühma kuuluvad majanduslikult raskes olukorras olevad isikud või leibkonnad (vanem/hooldaja ja samal pinnal elavad lapsed), kelle abivajaduse on välja selgitanud sotsiaaltöötaja.
• Annetatud toiduabi on õigus saada abivajaduse hindamise kuul ja sellele järgneval kolmel kuul. Pikema abivajaduse korral hindab sotsiaaltöötaja olukorra uuesti üle.
• Annetatud toiduabi jagatakse igas maakonnas vähemalt kaks korda kuus.

Toidupakk kaalub vähemalt kolm kilogrammi ja sisaldab kolme erinevasse toidugruppi kuuluvat toodet. Toidupakis on tavaliselt: juurviljad, teravilja saadused, piimatooted ja kas liha- või kalatooted, maiustused.

Lisateavet jagavad sotsiaalosakonna piirkonnaspetsialistid ja Pärnu Toidupanga esindaja 5664 8484, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Sotsiaalosakond
Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8120
linnavalitsus[at]parnu.ee

Vastuvõtt: E, T 8.30–12
N 8.30–12 ja 14–17

Hoolekandekontorid
Hoolekandeasutused

Pärnu Toidupank
Vase 2, 80018 Pärnu 

Toidupanga koordinaator
5664 8484
parnu@toidupank.ee
toidupank.ee

Toidukaart

Veebilehel kasutatakse küpsiseid