Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pärnu on roheline linn: kogu linnast on tervelt viiendik kaetud parkide, haljasalade, puiesteede ja teiste rohealadega. Siinset kaunist loodust ja mereäärset looduskaitseala tasub vahetult kogeda ja nautida. Parkige auto ära ja avastage kuurordi võlusid jalgsi, rattal või läbi linna rulluisutades.

Pärnu on kondimootori abil liikumiseks ideaalne - siin on suurepärased võimalused jalgratta- ja rulluisusõiduks, jalutajatele ning tervisesportlasele. Kevadest sügiseni tegutseb linnas arvukalt erinevaid rattalaenutusi, kust saab jalgratta rentida mõneks tunniks, päevaks või ka pikemaks perioodiks. Soojal ajal on ühest kohast teise jõudmiseks lihtne kasutada renditõukerattaid. 

Rattaga või jalgsi liikumise plussiks on hea juurdepääs paikadele, kuhu autoga nii hästi ligi ei saa. Rattaga võib sõita läbi Pärnu rannapromenaadi, tuhiseda mööda Mai kergliiklusteed Papiniidu linnuvaatlustorni juurde ja sealt edasi juba läbi Raeküla Lottemaa suunas. 

Või siis minna hoopis teisele poole ja võtta promenaadilt suuna läbi Rannapargi kulgevat terviserada idapoolse muulini viivale puidust kergliiklusteele, seejärel minna mööda tuldud teed tagasi Tervise spaahotelli juurde, liikuda läbi jahtklubi hoovi ja üle kesklinna silla ning siis juba valida, kas võtta ette teekond mööda Tallinna või Haapsalu maantee kergliiklusteed või siis pedaalida läbi 10 kilomeetri pikkune Jaansoni rada kahel pool Pärnu jõge.

Kui linnasüdames asuvad terviserajad on läbi proovitud, siis tasub minna avastama linnalähistel asuvaid kauneid terviseradu. Vaata lisaks: Eesti terviserajad.

Olemasolevate ja plaanitavate kergliiklusteede kaart
(Pärnu linna asustusüksuse üldplaneering 2025+)

Kergliiklusteed 2020

Kergliiklejate loendur
kergliiklejate loendurterviserajad logo2

Veebilehel kasutatakse küpsiseid