Jäta menüü vahele

siinmaaIdeekonkursi eesmärgiks oli saada legendaarse Pärnu linnaarhitekti Olev Siinmaa mälestuse jäädvustamiseks ja talle pühendatud mälestusmärgi püstitamiseks skulpturaalselt ja arhitektuurselt sobivaim terviklahendus.

Siinmaa seostub eelkõige Pärnuga, linnaga, mis vaevalt ilma temata oleks välja teeninud Eesti suvepealinna tiitli. Siinmaa funktsionalismi abil antud kuju modernsele rannaelule ja suvitamisele on üks helgemaid mälestusi esimesest iseseisvuse ajast. Siia seltsivad valged funktsionalistlikud villad, kui teatud elitaarne koduideaal. Eestlastele on alati meeldinud uskuda, et Pärnu heledad laiade akendega majad näitavad, kui euroopalikult moodsad me olime.

Konkursile laekus 13 ideekavandit. Anti välja kolmas preemia ning kaks teist preemiat. Esimene preemia jäi välja andmata.
- II auhind „Siinmaa Refleks“. Nobel Arhitekter AS, Pille Kivihall, Erik Nobel
- II auhind „Oskar“. Mudel OÜ, Paco-Ernest Ulman, Hardi Lehemaa, Andres Vare, Helle-Triin Hansumäe
- III auhind „Valge Kuup“. Lootusprojekt OÜ, Tiiu Kirsipuu, Kersti Lootus

Mälestusmärgile lõpliku lahenduse leidimiseks anti teise koha saavutanud töö „Oskar“ autoritele täiendav lähteülesanne ja töö valmimise tähtaeg.

Konkursi žürii: esimees linnapea Toomas Kivimägi, liikmed: abilinnapea Romek Kosenkranius, planeerimisosakonna juhataja Kaido Koppel, linnaarhitekt Karri Tiigisoon, muinsuskaitse peaspetsialist Liina Hansen, linnakunstnik Janno Poopuu, skulptor ning Eesti Kujurite Ühenduse esindaja Elo Liiv, arhitekt ja Eesti Arhitektide Liidu esindaja Jüri Okas.
- Ideekonkursi hindamiskomisjoni protokoll


Võidutöö "Oskar"
Skulptuur kujutab arhitekti puhkehetkel, vaatamas tagasi oma töödele ja tegemistele Pärnus. Mälestusmärgi asetus lähtub kaasaegse linnaskulptuuri põhimõttest, kus vaatlejal on vahetu kontakt skulptuuriga, mis tähendab, et legendaarset linnaarhitekti pole ausamba otsa tõstetud, vaid ta on vaatajaga ühel tasandil. Võidutöö lahenduses põimuvad tervikansambliks Olev Siinmaa isiku käsitlus skulptuurina, arhitekti endine kodumaja ja olemasolev ümbritsev keskkond. Uuenduslik on ka autorite ettepanek valmistada skulptuur alumiiniumist.
- Seletuskiri

Oskar

Oskar1Oskar2Oskar3


II auhind „Siinmaa Refleks“
- Seletuskiri
- Joonised
refleks
III auhind „Valge Kuup“
- Seletuskiri
- Planšett
- Asendiplaan
- Mälestustahvel
- Detailjoonised
- Vaade

Vaade1 Valge KuupVeebilehel kasutatakse küpsiseid