Jäta menüü vahele

- Pärnu Linnavalitsuse 04.05.2015 korraldus nr 245 "Arhitektuurivõistluse Port Artur 2 ja parkimismaja ühendava hoone ja galerii ideeplaneeringu” tingimuste heakskiitmine"

Arhitektuurivõistluse eesmärgiks oli leida parim linnaruumiline ideelahendus Pärnu kesklinnas asuvale väljakuäärsele alale koos võimalike hoonestusmahtude ja funktsionaalsete seostega. Arhitektuurivõistluse ala paikneb Pärnu kesklinnas Ringi ja Aida tänava ääres, Pika tänava ja jõe vahelisel maa-alal. 

Võistluse korraldaja:
Triple Invest OÜ
Hommiku 2, Pärnu
447 8881
keit[at]portartur.eePort Artur 2 ja parkimismaja vahelise hoone arhitektuurikonkursi tulemused
Pressiteade
04.09.2015

Port Artur korraldas arhitektuurivõistluse Aida tn 10 kinnistule Port Artur 2 ja parkimismaja ühendava hoone ja galerii rajamiseks.

Arhitektuurivõistluse ala paikneb Pärnu kesklinnas Ringi ja Aida tänava ääres, Pika tänava ja jõe vahelisel maa-alal. Port Artur soovib konkursi tulemusena lahendada parkimismaja, Aida 10 hoone ja Port Artur 2 keskuse ühendamise läbi galerii, samuti uue hoone fassaadi ja sisemise logistika. Arendamise laiem eesmärk on muuta piirkond atraktiivseks töö- ja ärikeskkonnaks linnakodanikele ja turistidele.

7. maist 30. juunini 2015 toimunud arhitektuurivõistlusele laekus kolm võistlustööd, millest üks ei vastanud konkursi tingimustele ja jäi hindamisest välja. Teise koha sai võistlustöö Port ja kolmanda koha projekt Pzzz. Arhitektuurivõistluse esimene koht jäi žürii otsusega välja andmata. Arhitektuurivõistluse žürii leidis üksmeelselt, et teise ja kolmanda koha pälvinud tööd ei olnud võidutööks piisavalt tugevad. Žürii otsusega antakse teise ja kolmanda koha tööde autoritele võimalus töid parandada.

Aida 10 arhitektuurikonkursi töid hindas seitsmeliikmeline žürii, kuhu kuulusid Pärnu linnaarhitekt Karri Tiigisoon, Triin Talk Muinsuskaitseametist, arhitektid Tanel Tuhal, Tõnis Tarbe ja Andres Siim ning Port Arturi esindajad Kaido Kruusoja ja Keit Nestor.

„Teeme ettepanekud kahele võistlustöö esitajale, et nad viimistleksid oma töid. Milline maja lõplik nägu olema saab, ei oska sellest tulenevalt veel öelda. Tegutseme sellel suunal edasi, et maja välimus oleks linnapilti sobituv ja tänapäevane ning sisu funktsionaalne,“ sõnas Port Arturi tegevjuht Keit Nestor.

Lisainfo
Keit Nestor
Port Arturi tegevjuht
447 8887
keit[at]portartur.ee
www.portartur.ee

Veebilehel kasutatakse küpsiseid