Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

30. Rahvusvaheliste Hansapäevade Majanduskonverents „Hansa + turism = Hansaturism“
Projekti kood: EU30478

Projekti rahastamine: Norra – EMP Regionaalarengu toetusskeem
Toetussumma: 165 405 EEK
Omafinantseering: 110 271 EEK
Projekti kogumaksumus: 275 676 EEK

Projektijuht : Anneli Lepp
Projekti elluviimise aeg: 01.09.2009 – 31.10.2010
Projekti eesmärk: Eesti ja teiste (rahvusvaheliste) hansalinnade vaheliste ärikontaktide soodustamine ning ettevõtjate vahelise koostöö tõhustamine; konkurentsivõime tõstmise eesmärgil hansaturismialaste kogemuste vahetamine.

Projektist
Projekt viidi ellu Pärnus 2010. aastal toimunud 30. Rahvusvaheliste Hansapäevade raames. Majanduskonverents keskendus hansaturismi teemale ja kutsus hansapäevadel osalejaid arutama selle üle, kuidas väärtustada ja jäädvustada hansalinnade kultuuripärandit ning siduda seda teemat turismi arenguga.

Konverentsil tõstatati küsimus hansaturismiettevõtjate võrgustiku vajadusest ja selle käivitamise võimalustest. Aruteludel selgus, et kui ajalooline hansavõrgustik oli esmalt kaupmeeste, seejärel gildide ja alles siis linnade ühendus, siis saamaks hansaturismi arengule vajaliku hoo ja sisu, tuleks mõnes mõttes ajaloolise hansavõrgustiku kujunemise protsess tagurpidi pöörata – linnade võrgustikust vastavate turismikatusorganisatsioonide koostöövõrgustikuks ja ettevõtete koostöökoosluseks.

Projekti olulisim tulemus on tugevema koostöövõrgustiku tekkimine Hansa võrgustikku kuuluvate ettevõtjate vahel ning avaliku sektori vahel, kes otseselt vastutavad piirkonna ettevõtluse arengu eest. Majanduskonverentsi tulemusena sündisid ühiste projektide ideed, mida üheskoos ellu viiakse.


Lisainformatsioon
Anneli Lepp
Pärnu linnavalitsuse 
arenguteenistuse juhataja
444 8361
anneli.lepp[at]lv.parnu.ee

Veebilehel kasutatakse küpsiseid