Jäta menüü vahele

e-esitlus 10. aprill 2021


Pärnu Muuseum, Pärnu linnavalitsus ja LVM Kinnisvara annavad koos välja teise köite „Pärnu Eesti kunstis“. 

Kogumikus reprodutseeritud pildid pärinevad erinevate Eesti muuseumite kogudest, samuti LVM Kinnisvara täienenud kunstikollektsioonist ning Pärnu Linnavalitsuse kunstikogust. Lisaks mitmetest erakogudest ja praegu tegutsevate kunstnike isiklikest kogudest. Kaasaegsemast kunstist annab albumisse tõhuse panuse ka enam kui kümnel aastal toimunud Pärnu Linnamaalijate Sümpoosioni käigus valminud looming.

Kogumiku koostas Indrek Aija (Pärnu Muuseum), maalidel kujutatu tõlgendas pildiallkirjadesse ajaloolane Aldur Vunk ja eessõnaga juhatab albumi sisse kunstiloolane Marian Kivila.

Kogumiku trükiarv on piiratud, eksemplari soetamiseks palume huvilistel kontakteeruda meilitsi Pärnu Muuseumi poe juhatajaga aadressil maarja.tohv[at]pernau.ee


Näitus Pärnu linnaruumis

Avatud 25. aprillini 2021

Tänavu möödub sada aastat esimesest suuremast Eesti kunstnike ühisnäitusest Pärnus, kui 1921. jaanuaris avati raekoja saalis enam kui sadat teost esitlev kunstinäitus. Mitmed sel näitusel esindatud autorid on esindatud ka uues kunstikogumikus "Pärnu Eesti kunstis 2".

Et tänasel päeval on kehtivate piirangute tõttu nii näitusesaalid kui muuseumid suletud, siis kogumiku avalikku esitlust ega sellega kaasnevat näitust avaliku üritusena korraldada pole võimalik. Küll aga on avatud eksklusiivne välinäitus Pärnu linnaruumis - kuraditosin valitud teost on reproduktsioonidena paigaldatud paikadesse, kus avanevad need vaated, mida kunstnikud kujutanud on. 


Näituse kaart (väljaprinditav)

ParnuEestiKunstis kaart

Veebilehel kasutatakse küpsiseid