Jäta menüü vahele

Pärnu Päev

Esmakordselt toimus Pärnu päev 2011. aasta 24. aprillil ning sellega tähistati linna 760. sünnipäeva. Kahel esimesel aastal oli Pärnu päev ülestõusmispühal, sest just siis, aastal 1265, andis Saksa ordu Liivimaa haru meister Conrad v. Mandern välja privileegi, millega kinkis linnale maa lossi ees jõest mereni, kuni Reiu suudmeni. Alates 2014. aastast on Pärnu päev 5. aprillil. Kui 5. aprill langeb argipäevale, siis tähistatakse linna päeva sellele järgneval nädalavahetusel. 

Loe lisaks
• Pärnu päev - mis ja milleks? (Aldur Vunk, 2011)
• Pärnu ajalugufb 70x70

4. aprillil 2020 - Pärnu Päev kodus


Armsad Pärnu inimesed!

Täna tähistame Pärnu linna sünnipäeva. See on meie kalli kodulinna sünnipäev, mille puhul oleme harjunud saama kokku ja tegema miskit lahedat: võtma näiteks ette fototuuri mööda käänulisi Pärnu tänavaid, külastama üle linna erinevaid üritusi, näitusi, töötube ja kontserte, pedaalima kevadkruiisil ning elama kaasa Sinilillejooksule.

Pärnu päevast on saanud sündmusterohke, pärnakaid liitev ühisüritus. Seda päeva oodatakse ja see meeldib inimestele. Täpselt sellisena – mõnusa kevadise rõõmusündmusena – me Pärnu päeva 2011. aastal korraldama asudes näha lootsimegi. Tänavu möödub Pärnu päev eriolukorra tõttu küll kardinaalselt teisiti – täiesti tubaselt.

Kui me vaatame tagasi meie kodulinna sajanditepikkusele ajaloole, siis näeme, et Pärnu on möödanikus elanud üle hullematki: meie kodutanumatest on korduvalt käinud üle sõjad ja taudid, kuid linn on ikka püsima jäänud. Eks rannarahvas olegi väga visa ja seisa sitkelt kui rannamänd – painutagu tormid ja tuuled nii kuis jaksavad. Seetõttu ma usun, kallid kaaslinlased, et me seljatame ka praeguse koroonakriisi.

Oleme seekord Pärnu päeval kodus, tähistame sünnipäeva mõttes ja südames ning mis kõige olulisem – hoolime üksteisest. Pärnu linn on eeskätt ikka Pärnu inimesed, mitte ainult majad, pargid ja tänavad. Soovides pikka iga sünnipäevalapsele Pärnu linnale, soovime seda tegelikult ju meile, pärnakatele!

Romek Kosenkranius
Pärnu linnapea

💙 Pärnu!

Vaata ka Facebook-i

Veebilehel kasutatakse küpsiseid