Jäta menüü vahele
Facebook Logo

Viktoriin on mõeldud koolinoorte teadmiste süvendamiseks kodulinna ajaloo, tänapäeva elu-olu ja tegemiste ning linnajuhtimise kohta.  Traditsiooniks on saanud, et viktoriin toimub kodanikunädalal. Kuni 2017. aastani võisteldi kahes vanusegrupis, 7.–9. klasside õpilased ja 10.–12. klasside õpilased. Alates 2018. aastast korraldatakse viktoriini 7.–9. klasside õpilastele.


2023
Viktoriini võitis Rääma põhikool, teise koha Sütevaka Humanitaargümnaasium ning kolmanda koha saavutas Kuninga Tänava põhikool.

Küsimuste teemad
• Kuurortlinn Pärnu
• Pärnu linnapead - Brackmann, Leesment, Kuusner, Timusk ja nende aeg 
Küsimused ja vastused

Aitäh osalejatele!
Aitäh toetajatele: Kaubamajakas (Papiniidu Projekt OÜ), OKOK Vabaajakeskus ja Pärnu Keskus (Astri Grupp)!2019
Parimaks kodulinna ajaloo tundjaks osutus Pärnu Mai kooli esindus, teise koha saavutas Kuninga kooli võistkond ja kolmandaks tuli Vanalinna kooli tiim. Võistlusel osalesid ka Rääma, Ülejõe, Raeküla ja Tammsaare kool ning Sütevaka humanitaargümnaasium ja Tõstamaa keskkooli 7.–9. klasside õpilased.

Küsimused pani kokku Pärnu muuseum, kokku 15 küsimust. Teemad:
• 100+100 Pärnumaa omavalitsused
• Sõja kaja – 75 aastat Pärnu südalinna hävitamisest II maailmasõja käigus
Küsimused ja vastused

Aitäh tublidele noortele ja kõigile, kes üritust korraldada aitasid!

Aitäh toetajatele!
Aloha Surf, Batuudikeskus UP, Endla teater, Estonia Medical Spa and Hotel, Hotell Wesset, Kadri kohvik , Kaubamajakas, kohvik-restoran Hea Maa, Pernova hariduskeskus, Pärnu Jahtklubi, Pärnu Keskus, Pärnu Muuseum, Pärnu Surf Center, Poisi Eine, Restoran Edelweiss, restoran Vorstid ja Vahvlid, Steffani Pizzarestoran, Strand SPA ja Konverentsihotell, Tervise Paradiis ja Uue Kunsti Muuseum.


2018
Sel aastal osalesid viktoriinil Pärnu linna koolide 7.-–9. klasside õpilased, esindatud olid ka osavaldade koolid.  Viktoriini võitis Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli võistkond. Teise koha saavutas Mai kool ja kolmanda koha sai Audru kooli võistkond.

Kokku oli viktoriinil 15 küsimust. Teemad:
• Kuurortlinn Pärnu
• Eestluse ärataja Jannsen ja tema tütar Lydia
• Eesti elu läbi Pärnu Postimehe
• Küsimused ja vastused

Aitäh kõigile, kes üritust korraldada aitasid! Küsimused panid kokku Pärnu Muuseumi muuseumipedagoog ja turismiloolane Tiit Kask, Koidula Muuseumi juhataja Elmar Trink ja Pärnu Postimehe toimetusest Laura Vadam ja Karoliine Aus.

Aitäh toetajatele!
Endla teater, Endla teatrikohvik, Pärnamäed OÜ, Poisi Eine, Restoran Edelweiss, Pärnu Keskus, Estonia Resort Hotel & Spa, Pärnu JJatklubi, Steffani Pizzarestoran, Pärnu Postimees, Tervise Paradiis Spa Hotell & Veekeskus


2016
2016. aastal võitis põhikooli astmes Rääma Põhikool, gümnaasiumide arvestuses saavutas esikoha Sütevaka Humanitaargümnaasium.

Kokku oli viktoriinil 15 küsimust, mis keskendusid teemadele:
• Legendaarne Pärnu linnaarhitekt Olev Siinmaa 135
• Visioonikas linnapea O. A. Brackmann 175 
• Tööstuslinn Pärnu 20. sajandi algul

• Küsimused ja vastused
• Brošüür Oscar Alexander Brackmannist

Suur tänud kõigile, kes osalesid! Suur tänu ka kõigile, kes kasja korraldada aitasid - Kadi Kriit arhitektuurimuuseumist, Pärnu linnakodaniku perenaine Hilja Treuberg, Ann Eichhorst Pärnu giidide ühingust.

Aitäh toetajatele!
Söögisaal Portaal & Cafe Piano, Steffani Pizzarestoran, Endla teatrikohvik, Viiking Spa Hotel, Endla teater, Poisi Eine, Hea Maa, Kadri OÜ, Pärnu Keskus, Pärnu Postimees, Tervis Spaa Grupp, ESTONIA Resort Hotel & Spa, ESTONIA Medical Spa & Hotel


2017
2017. aastal võitis põhikooli astmes Mai kooli II võistkond, teise koha saavutas Mai kooli I ja kolmanda koha sai Sütevaka Humanitaargümnaasiumi võistkond.

Gümnaasiumide arvestuses saavutas esikoha Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium, teise koha Ühisgümnaasiumi I võistkond ja kolmanda koha Ühisgümnaasiumi II võistkond.

Kokku oli viktoriinil 15 küsimust. Teemad:
• Pärnu Eesti omariikluse loomise päevil
• Pärnu kuurort 180
• Eesti elu läbi Pärnu Postimehe ja Postimehe
• Küsimused ja vastused

Aitäh neile, kes üritust korraldada aitasid! Küsimused panid kokku Pärnu Linnakodaniku maja perenaine Hilja Treuberg, giidide ühingust Ann Eichhorst ja Pärnu Postimehe arvamustoimetusest Kalev Vilgats!

Aitäh toetajatele!
Endla teater, Pärnu Keskus, Pärnu Postimees, Steffani Pizzarestoran, Estonia Spa Hotels AS, AS Taastusravikeskus Viiking, Tervise Paradiis Spa Hotell & Veekeskus, Arturi Köögid OÜ / Söögisaal Portaal & Café Piano


2015
2015. aasta viktoriini võitis põhikooli astmes Kuninga Tänava põhikool, gümnaasiumide arvestuses saavutas esikoha Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium.

Kokku oli viktoriinil 15 küsimust, mis hõlmasid kodulinna ajalugu, tänapäeva elu-olu ja tegemisi ning linnajuhtimist. Käesoleval aastal keskendusid viktoriini küsimused teemadele „Muusika ja Pärnu“, „Supeluse tänav ja ümbrus“ ja „Linnajuhtimine“.

Täname kõiki meie koostööpartnereid! Küsimusi koostasid Triin Kolts, MTÜ Pärnu Giidide Ühing ja Ene Roost ning Pärnu Keskraamatukogu muusikaosakond. Auhinnad panid välja Pärnu Keskus, Pärnu Postimees, Tervise Paradiisi spaa-hotell ja veekeskus, pitsarestoran Steffani, Strand SPA & Konverentsihotell, Gruusia restoran Kolhethi, ESTONIA Resort Hotel & Spa ja Teater Endla.

2015. aasta küsimused ja vastused


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid