Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Tunnustuse "Pärnu aasta tervisedendaja" määramise alused ja kord

Pärnu Zonta Klubi poolt algatatud tunnustust antakse välja alates 2010. aastast. Tunnustuse eesmärgiks on väärtustada ning tunnustada Pärnu linna elanikke, kes on oma tegevusega silma paistnud tervise edendamise valdkonna arendamisel.

Tunnustus antakse Pärnu linna elanikule, kelle töö ja tegevus tervise edendamisel on aasta jooksul silma paistnud erilise tulemuslikkusega või Pärnu linna perele, kes on silma paistnud ja olnud eeskujuks oma tervislike või sportlike eluviisidega.

Pärnu aasta tervisedendajat tunnustatakse Pärnu linnavalitsuse tänukirjaga ning teemakohase auhinnaga. 

NB! Ettepanekuid tunnustamiseks saab esitada 8. oktoobrini 2023
Kandidaate võivad esitada kõik soovijad. Ettepanek koos põhjendustega palume saata Pärnu linnavalitsusele (märgusõna "Edendaja") või tuua linnavalitsuse infolauda:
- Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu linn, Pärnu linn
- linnavalitsus[at]parnu.ee


Tunnustuse saajad

2020 - Silvia Neeme
Silvia Neeme on mittetulundusühingu Pärnu Klubi Tervisesport eestvedaja. Pärnu aastajooksude pikaaegse korraldaja ja kohalikus kogukonnas tervist edendavat elustiili viljelev Neeme on spordivabatahtlike meeskonnaga vedanud 1986. aastal algatatud ja idamaade kalendrist inspireeritud aastajooksude traditsiooni katkematult tänapäevani. Silvia Neeme ja tema tiimi innustusel on kasvanud üles mitu põlvkonda terveid ja töökaid pärnakaid, kelle jaoks liikumine on saanud eluviisiks. Keskmiselt võtab ühest jooksuetapist osa 100-150 huvilist. Tegemist on Eesti vanima liikumissarjaga.

2019 - Kai Esna
Kai Esna on võimlemisklubi Rüht juhtinud viimased 20 aastat. Kolleegid iseloomustavad teda karismaatilise, aktiivse, intelligentse, noorusliku ja särava inimesena. Et võimlemine on liikumisviis, mis annab elujõudu ja aitab hoida igas vanuses inimese tervist, on ka Esna juhendatava võimlemisklubi võimlejad väga erinevas eas - alates kolmeaastastest kuni seeniorideni. Kai Esna on osanud luua enda ümber väga hea treenerite võrgustiku, kes liiguvad ja panustavad ühise eesmärgi nimel, et hoida kodulinna võimlemise traditsioone elujõulisena.

2018 - Hele-Riin Verlin
Hele-Riin on koolitatud sünnitoetaja ja imetamisnõustaja, õppinud rasedate- ja beebimassaaži, tunneb huvi traditsiooniliste tervendamisviiside, toitumisteraapia, taimeravi ja homöopaatia vastu. Ta on tegelenud ka waldorfpedagoogikaga. Hele-Riin on loodud kogukonna “Väiksed Sammud”, kus pereväärtusi, looduslähedust, tervendamist ja enesearengut hindavad naised saavad kohtuda ja vastastikku tuge ja inspiratsiooni jagada.

2017 - Janne Ristimets
Janne Ristimets on pühendunud laste õpetamisele.  Tema juhendamisel õpivad lapsed hoidma ja väärtustama oma füüsist ja tervist läbi tantsu. Lisaks omab Janne Ristimets oskusi suunata lapsi ja noori teadlikult hoidma oma vaimset tervist läbi lastejooga. Võimaluste piires kaasab ta tundidesse ka lapsevanemaid ning korraldab tantsustuudio lastelaagreid. Janne on pühendanud end ka hariduslike erivajadustega noortega tegelemisele.

2016 - Margo Märtsoo
Margo Märtsoo on pühendunud rattaaktivist ning tema soov on muuta Pärnu linnapilti, kus eelistatakse liiklemiseks jalgratast autole. Margo on korraldanud elanikele ja turistidele Pärnut tutvustavaid linnatuure jalgratastel ja asutanud Pärnu Rattarikkaks veebilehe. 2016. aastal on tema üheks suurimaks ettevõtmiseks koostöös linnavalitsusega Pärnusse rajatud Eesti esimene asfaltkattega Pump Track. Pumptrack-rada leiab aktiivset kasutust teismeliste ja nende eakaaslaste seas sobides nii BMX-sõitjatele, rulluisutajatele kui ka rulatajatele.

2015 - Inna Sulg
Inna Sulg on staažikas tantsuõpetaja, kes keskendub laste ja noorte rühi parandamisele läbi liikumise ja tantsu, lähtudes iga inimese füüsilisest omapärast ning liigeste-lihaste seisundist. Ta on välja töötanud harjutuste kompleksi ja süsteemi rasedatele. Läbi süvalihaste treeningute parandab ta täiskasvanute, sh eakate, võimalusi liigesehädade leevendamiseks.

2014 - Helen Solovjev ja Kardo Ojassalu
Helen Solovjev ja Kardo Ojassalu on Pärnu kunstide maja tantsuõpetajatena viinud sadu lapsi ja noori tantsumaailma, pannud neid oma keha valitsema ja kasvatanud neis enesekindlust ja -usaldust.

2013 - Ly Akenpärg
Ly Akenpärg töötab liikumisõpetajana Mai lasteaias alates 1991. aastast. Liikumisõpetajana on tema põhimõte, et lapsed õpivad kõige paremini mängu ja eduelamuse kaudu. Ta innustab lapsi liikuma ja sellest rõõmu tundma. Ly Akenpärgi tegevust liikumisõpetajana on tunnustatud tiitliga Pärnu linna Aasta Õpetaja 2001.

2012 - Heli Randoja
Heli Randoja on põline pärnakas. Ta on töötanud nüüdseks juba üle 26 aasta massöörina ning jõudnud ennast arendades ning koolitades Jaapanist pärit massaaži-, venitus- ja lõõgastusharjutuste süsteemi, kus kohtuvad tuhandeid aastaid vana idamaine tarkus ning kõige uuemad teadmised inimese anatoomiast- füsioloogiast.

2011 - Astrid Kasela
Tennisetreener Astrid Kasela on treenerina asjatundlik ja endast paljuandev inimene. Ta on väga hooliv ja kohusetundlik. Aastate jooksul on tema õpetada ja treenida olnud sadu lapsi. Tema kasvandike saavutused käesoleva aasta Eesti Meistrivõistlustel ja Eesti Noorteturniiril on märkimisväärsed. Astrid Kasela on suur rattaharrastaja, kevadest talveni teeb ta kõik oma käigud jalgrattaga, propageerides sellega ka oma õpilaste seas tervislikke eluviise.

2010 - Ülle Remmel
Pärnu Kesklinna lasteaia tervisetöötaja Ülle Remmel pälvis terviseedendaja aunimetuse, arvestades tema pikaajalist pühendunud tööd laste turvalisuse ja heaolu nimel.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid