Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

teenetem2rkPärnu aukodaniku nimetuse, Pärnu vapimärgi ja Pärnu teenetemärgi andmise kord

Teenetemärk antakse Pärnu linna tunnustusena füüsilisele isikule silmapaistvate teenete eest.  Tunnustuse võib samale isikule anda korduvalt.

Teenetemärgi keskel on sinisel põhjal emaileeritud valge rist, mida ümbritsevad õielehed. Õielehtede ümber on omakorda valged emaileeritud detailid. Märgi keskel asuval ristil asetseb Pärnu linna vapp. Teenetemärgi läbimõõt on 42 mm. Märgi materjaliks on hõbe prooviga 925. Kinnitus on prossnõela tüüpi nõelaga.

• Aukodaniku nimetuse, vapimärgi ja teenetemärgi taotlemine


Teenetemärkide nr 2–120 saajad (2007–2019)

2020
Nr 121 - Reet Aas, pikaaegse lastehaiguste eriala arendamise eest Pärnu haiglas
Nr 122 - Anneli Kahusk, pikaaegse silmahaiguste eriala ja silmakirurgia arendamise eest Pärnu haiglas
Nr 123 - Avo Keel, pikaaegse treeneritöö eest noorte juhendamisel ja võrkpalli propageerimisel
Nr 124 - Leili Kukk, pikaaegse töö eest vibutreenerina, Pärnu ja Pärnumaa vibuspordi eestvedamise ja järjepidevuse kandmise eest
Nr 125 - Evi Kõrre, teenete eest muusikapedagoogi, laulja ja lauluõpetajana
Nr 126 - Priit Loog, teenete eest näite- ja filmikunstis
Nr 127 - Anneli Matsi, pikaaegse Pärnu kodutute loomade varjupaiga eestvedamise ja arendamise eest
Nr 128 - Meeli Pärna, aastatepikkuse panustamise eest Pärnu linna huvihariduse arendamisse
Nr 129 - Natalia Rafikova, pikaaegse töö eest slaavi kultuuri tutvustamisel ja teiste vähemusrahvuste nähtavuse suurendamise eest Pärnu kultuuripildis
Nr 130 - Annely Reile, silmapaistva tegevuse eest noorsootöö korraldamisel
Nr 131 - Elviira Soboleva, pikaaegse töö eest panganduses ning panustamise eest koostöösse Pärnumaa ettevõtete ja kohalike omavalitsustega
Nr 132 - Koidula Säde, pikaaegse töö eest ajaloolise koolihoone restaureerimisel ja kaasaegse õpikeskkonna kujundamisel
Nr 133 - Toomas Talts, pikaaegse Pärnu linna bussiliikluse korraldamise ja arendamise eest
Nr 134 - Tatjana Tšuhnenkova, pikaaegse töö eest perearstina ja perearstide eriala arendamise eest
Nr 135 - Mall Türk, pikaaegse kohaliku muusikaelu ja -hariduse edendamise ning tulemusliku töö eest Pärnu Muusikakoolis
Nr 136 - Madis Veskimägi, pikaaegse töö eest perearstina ja panuse eest tervishoiu kaasajastamisel

2021
Nr 137 - Indrek Alekõrs, Pärnu Saksa Tehnoloogiakooli eduka juhtimise eest
Nr 138 - Aime Hoog, saunakultuuri elushoidmise ja propageerimise eest
Nr 139 - Enn Jaagor, pikaaegse ja järjepideva panuse eest Pärnu linna tänavavalgustuse arendamisel ja väljaehitamisel
Nr 140 - Peep Jõffert, Pärnumaa bussiliikluse korraldamise ja erivajadustega lastele pühendumise eest bussijuhina ning saavutuste eest spordis
Nr 141 - Peeter Kais, võrkpallimängu arendamise ja propageerimise ning aktiivse ühiskondliku tegevuse eest
Nr 142 - Tiiu Künnapas, pikaaegse ja pühendunud tegevuse eest muusikaõpetajana, koorijuhina ja dirigendina ning haridus- ja kultuurielu rikastamise eest
Nr 143 - Virve Laube, pikaaegse ja pühendunud hariduselu arendamise ja eestvedamise, noorte andekuse ja ettevõtlikkuse toetamise ja Pärnu linna kui õpikeskuse süsteemi väljatöötamise eest
Nr 144 - Urmas Lillemaa, Pärnu haigla kiirabitöö koordineerimise ja kvaliteetse kiirabiteenuse tagamise eest 2020. aasta hädaolukorra ajal
Nr 145 - Valter Parve, kauaaegse pühendumise eest sotsiaalvaldkonna arendamisele ja eestvedamisele
Nr 146 - Raio Piiroja, teenete eest sportlasena ja liikumisharrastuse edendajana
Nr 147 - Kaarel Puusepp, interventsionaalkardioloogia arendamise eest Pärnu haiglas
Nr 148 - Herkki Ruubel, pühendumise eest toidukultuuri arendamisele ja propageerimisele
Nr 149 - Ela Tomson, Pärnu kultuurielu pikaaegse rikastamise ja juhtimise eest
Nr 150 - Hilja Vainula, pikaaegse pühendumise eest muusika õpetamisele ja koorilaulu edendamisele

2022
Nr 151 - Alari Akermann, aktiivse tegevuse eest jääpurjetamise korraldamisel ja propageerimisel Eestis ja Pärnus
Nr 152 - Feliks Murumaa, pikaaegsete teenete eest õiguskorra tagamisel Kodukaitse ridades ja vabatahtliku abipolitseinikuna
Nr 153 - Laine Mägi, 40 aastat kestnud järjepideva noorte liikumise ja terviseedendamise eest
Nr 154 - Elve Otsalt, pikaajalise väärtuspõhise ja tulemusliku pedagoogilise töö eest
Nr 155 - Enn Rand, pühendunud kogukonnaliikmena Pärnu kultuuri- ja spordielu toetamise eest
Nr 156 - Ille Rohtlaan, pikaajalise ja tulemusliku pedagoogilise töö eest
Nr 157 - Tiia Tamm, pühendunud ja aktiivse tegevuse eest laulukultuuri edendamisel

2023
Nr 158 - Reeda Agan, pikaajalise panuse eest Pärnu linna planeerimisse ja arengusse
Nr 159 - Kalvi Almosen, pühendunud panuse eest Eesti sisejulgeoleku arengusse ja eestvedamisse ning igakülgse abivalmiduse ja pikaajalise koostöö eest Paikuse osavalla ja Pärnu linnaga
Nr 160 - Marika Kruk, kauaaegse ja suure pühendumusega tehtud töö eest Pärnu linna haridusvaldkonnas ja õppejuhina Rääma põhikoolis
Nr 161 - Jaak Känd, silmapaistva ja pikaajalise laste ja noorte kultuuri- ning huvihariduse edendamise eest Pärnus
Nr 162 - Aare Külaots, pühendunud ja aktiivse tegevuse eest kogukondliku elu edendamisel
Nr 163 - Andres Mathiesen, pikaajalise panuse eest Pärnu turismi- ja meelelahutussektorisse
Nr 164 - Evelin Mei, hindamatu panuse eest kultuuri- ja hariduselu edendamisel Pärnumaal
Nr 165 - Karl Palatu, noorte liikumisharrastuse propageerimise, Pärnu jalgpalli arendamise ja Baltikumi suurima noorte jalgpalliturniiri korraldamise eest
Nr 166 - Helju Sutt, hindamatu panuse eest Pärnu ja kogu Eesti võrkpallielu viimisel rahvusvahelisele tipptasemele
Nr 167 - Mati Sutt, pühendunud ja aktiivse tegevuse eest kogukondliku elu edendamisel
Nr 168 - Sirje Soovik, terviseliikumise ja rahvaspordi pikaajalise arendamise ja vabatahtlikuna kogukonna hüvanguks panustamise eest
Nr 169 - Kristin Tattar, silmapaistvate saavutuste eest tippspordis ja discgolfi edendamise eest
Nr 170 - Tõnu Tõniste, Raeküla linnaosa hariduselu järjepidevuse kandmise ja kogukonna arengusse panustamise eest
Nr 171 - Leho Võrk, AS Pärnu Vesi eduka juhtimise ja muutmise eest kaasaegse juhtimis- ja teeninduskultuuriga efektiivselt toimivaks ettevõtteks
Nr 172 - Liina Õmblus, kaasava hariduse süsteemse teaduspõhise elluviimise, eripedagoogika arendamise ja spetsialistide koolitamise eest


Veebilehel kasutatakse küpsiseid