Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Sõpruslinnad
Partnerlinnad


WHO European Healthy Cities Network
World Health Organisation
Maailma tervishoiuorganisatsioon

WHO Euroopa Tervislike linnade projekt taotleb tervise lülitamist Euroopa linnade arengueesmärkidesse. Organisatsioon kureerib Euroopa tervislike linnade liikumist, mis hõlmab Euroopa riikide tervislike linnade võrgustike tegevust ja tervislike linnade arendamist. Tervislike linnade liikumine on tulevikku suunatud tegevus, mille põhimõtteks on inimese tervisliku seisundi ja turvalise elukeskkonna loomine ja tagamine tulevastele põlvedele.

Union of Baltic Cities (UBC)
Läänemere Linnade Liit

UBC ühendab Läänemere ääres asuvaid linnu, mille märksõnadeks on areng ja koostöö. Eestist kuulub liitu 14 linna. Läänemere äärsete linnade liit on asutatud 1991. aastal ning selle peakontor Gdanskis (Poola). Pärnu sai liikmeks 1993.

Läbi kümne UBC komisjoni on võimalik erinevates koostööprogrammides osaleda ja eesmärkide saavutamiseks üheskoos erinevatest EL fondidest raha taotleda. UBC annab hea võimaluse liikmeslinnade poliitikutele omavaheliseks koostööks ja kogemuste vahetamiseks. Pärnu on teinud ja teeb kaastööd UBC spordi-, linnaplaneerimise, sotsiaal-, kultuuri- ja keskkonnakomisjonis.

Kaasaegse hansaliikumisega on ühinenud ajaloolisse Hansa Liitu kuulunud hansalinnad, hansakontorid ja hansa kaubahoovid. Kord aastas saadakse kokku ühisel hansapäeval. Hansa liidu kõrgeimaks organiks on hansalinnade delegaatide aastakoosolek.

Pärnu on hansaliikumises osalenud alates 1988. aastast. 30. Rahvusvahelised Hansapäevad toimusid Pärnus 2010. aastal.

Loe lähemalt: Hansalinn Pärnu > Kaasaegne hansaliikumine
Vaata ka: http://www.hanse.org/

Veebilehel kasutatakse küpsiseid