Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pärnu linna suurimaks tervisedenduslikuks projektiks on saanud liitumine WHO tervislike linnade liikumisega ning Eesti Tervislike Linnade Võrgustikuga.

WHO Euroopa Tervislike linnade projekt taotleb tervise lülitamist Euroopa linnade arengueesmärkidesse. Organisatsioon kureerib Euroopa tervislike linnade liikumist, mis hõlmab Euroopa riikide tervislike linnade võrgustike tegevust ja tervislike linnade arendamist. Tervislike linnade liikumine on tulevikku suunatud tegevus, mille põhimõtteks on inimese tervisliku seisundi ja turvalise elukeskkonna loomine ja tagamine tulevastele põlvedele.

Pärnu linn on osalenud Euroopa Tervislike Linnade Võrgustiku tegevustes täievolilise liikmena alates III faasist. Osalemine on andnud linnale kogemusi mitmetes arenguga seotud valdkondades ja loonud võimaluse saada teistelt Euroopa linnadelt nende teadmisi ja kogemusi. 

Järgides WHO põhimõtteid ning arengustrateegiaid kogu Euroopas, on asutud tervist toetava linnakeskkonna sihipärasele arendamisele, väärtustatakse ümbritsevat linnakeskkonda ja elutingimusi.

Vaata lisaks: WHO Tervislike linnade PHAN WP6 projekt (European WHO Physical activity networking WP6 Networking on tools for physical activity planning and economic assessment)

Veebilehel kasutatakse küpsiseid