Jäta menüü vahele
Facebook Logo
Leo Salk

Tõstamaa valla vapimägi kavaler 2010

Leo Salk sündis talupidajate peres 14. aprillil 1953. aastal kuuelapselise pere neljanda lapsena. Kooliteed alustas Tõhelas ja seejärel juba Tõstamaa koolis. 1968. aastal asus õppima Tallinna TEMTi autode tehnilise hoolduse ja remondi erialale. Peale kooli suunati noormees tööle Raplasse, aga pärast pooleaastast töötamist tuli minna sõjaväkke. Leo teenis Semi-Balatinskis ja jälgis huviga kuidas raketid kosmosesse startisid.

1974. aastal, peale sõjaväge, naases Leo Tõhelasse. Algul töötas autojuhina Tõhelas. Hiljem Pärnu Kaluri Tõstamaa automajandi juhatajana. Automajandi likvideerimisel läks Leo Tõhela kolhoosi aseesimeheks. Vahepeal tuli ka esimehe kohusetäitja olla. Kolhoosiaja lõpus töötas Leo terve aasta majandi reformikomisjoni esimehena. Varade tagastamise aeg oli väga pingeline ja närvesööv. Kolhoosist tagastati ligi 80 lehma, põllutööriistu ja traktoreid. Kolhoosi lõpetamise järel otsustati koos esimees Peeter Lapiga rajada OÜ Tõhela. Tänu sellele julgele sammule on säilinud suurfarm tänaseni. Inimestele õnnestus säilitati töökohad.

1991. asus Leo ka oma talu rajama. Algul peeti lüpsilehmi, aga hiljem mindi üle lihaveiste kasvatamisele. Talu loomise ajast on Leo koos abikaasa Annaga tööd rabanud nii majandis kui ka oma talu laudas.

1977. aastast alates oli Salk rajooninõukogu ja külanõukogu saadik. 1993. aastal valiti mees Tõstamaa vallavolikogu liikmeks. Kokku 16 aastat esindas Leo Tõhela kandi inimesi volikogus. Leo meelest oli koostöö volikogus suhteliselt üksmeelne.Tal on hea meel, et kunagine plaan ehitada uus koolimaja jäi katki ja vana maja taastati. Tõhelalastele on selle aja jooksul renoveeritud külakeskus ja osaliselt veevärk. Kunagi seisis ta selle eest, et lahti saaks võrdselt aetud nii era- kui ka vallateed.

Peres on kaks poega, 4 lapselast. Koos vanema pojaga peetakse talu. Salk unistab uuest tehnikast ja parematest laudahoonetest oma talus. "Tahaks ka veel korra reisu peale minna, kuhugi kaugemale", muheleb Leo.

Allikas: Tõstamaa Tuuled, veebruar 2010

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid