Jäta menüü vahele
Facebook Logo
Õnnela Lees

Tõstamaa valla vapimägi kavaler 2015

Õnnela Lees sündis 12. juunil 1968. aastal Tallinnas. Tal on õde, vend ja tütar Ly-Andra.

Enne Tõstamaale tööle asumist töötas Õnnela seitse aastat Simuna rahvamaja juhatajana ning mõnda aega Käru küla rahvamaja juhataja ja õpetajana. 2002. aastal asus Õnnela tööle Tõstamaale kultuurijuhiks.Õnnela käe all tüüriti kultuurivankrit 12 aastat. Ta juhendas lastelaulu- ja pillistuudiot. Õpetades klaverimängu, laulmist ja kitarrimängu, hiljem aitas ta kaasa noortebändi loomisele. Õnnela juhendas naisansamblit Reedene Rõõm, on juhendanud ka näiteringi ja mõned aastad folkloorirühma. Vokiratast tunnustati Tõstamaa folkloori hoidmise, edendamise ja tutvustamise eest .

„Pärnu Postimees“ kirjutas 2004: Rahvas räägib, et kui Õnnela Ida-Virumaalt Tõstamaale kolis, oleks kui õnn selle kauge maanurga õue peale astunud.

Õnnela hobideks on laulmine, näitlemine ja musitseerimine. Ta mängib ja laulab bändis Alibi duo.

Pärnumaa harrastusteatrite festivalil 2011 jagati eripreemiaid ja kuulutati välja Pärnumaa parim asjaarmastajate näitetrupp. Orgaanilise rolliesituse eest määras hindamiskomisjon eripreemia Tõstamaa näitetrupist Õnnela Leesile, kes mängis etenduses „Kujutlusvõimet peab olema“. Kahe osatäitjaga sketšilaadses näitemängus tõstis lavakunstikooli õpetaja esile Õnnela Leesi spontaanset ja orgaaniliselt hästi siduvat lavalist esinemist järgmiste sõnadega: „Tuleb nagu sorinal iseenesest ja väga nauditav on seda vaadata!“

2013. aastal aitas Õnnela maakonna tantsupidu korraldada. Naisansambliga saavutasid nad Pärnumaa vokaalansamblite päeval esimese koha.

Maakonna kultuuriinimeste poolt tunnistati Õnnela Lees 2013. aasta särainimeseks kui Tõstamaa rahvamaja juhataja, folkloorirühma Vokiratas juhendaja, mitmes ansamblis kaasategeva ning Edela-Pärnumaa lasteaedade teatrifestivali ja Pärnumaa noortebändidele suvekooli teinuna.

Vapimärk omistatakse Õnnela Leesile valla kultuurielu kujundamise ja juhtimise eest aastatel 2002 - 2014.


Allikas: Tõstamaa Tuuled, märts 2015

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid