Jäta menüü vahele
Facebook Logo
Villem Jaansoo

Tõstamaa valla vapimägi kavaler 2014

Villem Jaansoo sündis 24. juulil 1941. aastal Tõstamaa valla Lõuka külas talupidajate neljalapselises peres. Koolihariduse sai noormees Tõstamaa koolis, mille lõpetas 1956. aastal. Töömehe elu algas kohalikus Tasuja kolhoosis. 1959. aastal asus Villem Tallinna 22. kutsekooli autojuhiks õppima. Peale kooli tuli mees kodukanti tagasi ja töötas autojuhina 1961 aastani.

Edasi tuli Kiievis teenida kaks aastat Nõukogude armees. Peale sõjaväge tuli Villem tagasi kodukanti ja töötas siin nii autojuhina, mehhaanikuna, kraanajuhina ja lukksepana erinevates ettevõtetes. Jaansoo käis usinalt ennast koolitamas nii Tallinnas kui Tartus ning omab esimese liigi autojuhi tunnistust. Alates 1996. aastast töötab Villem valla bussijuhina ning osaühingus SUFE. Jaansoo on töötanud autojuhina 55 aastat ja avariideta sõidu eest on teda autasustatud kolme medaliga.

1965. aastal võttis Villem naise. 1966 sündisid Mirjami ja Villemi perre tütar Renate ja 1970 tütar Janne. Nad on kolmekordsed vanavanemad.

Töötegemise ja koduehitamise kõrvalt on Jaansool alati jätkunud aega ka hobidele. Mees mängis kohalikus estraadi – ja puhkpillioskestris trompetit. Koorilauluhobi on nakatanud kogu peret. Koos abikaasaga on käidud kordi üldlaulupeol. Hobi, millele on Villemi süda kuulunud 45 aastat, on siiski jahindus. 15 aastat juhtis ta kohalikku jahiseltsi. Liikumine looduses on hoidnud ka tervise joone peal.

Villemi deviisiks on: “Tee tööd ja näe vaeva, siis on elu ilus!”

Allikas: Tõstamaa Tuuled, märts 2014

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid