Jäta menüü vahele
Facebook Logo
Eve Käär

Tõstamaa valla vapimägi kavaler 2011

Kauaaegne tegus, abivalmis ja ühiskondlikult aktiivne meedik.

Eve Käär sündis 22. novembril 1955 aastal Käru vallas Järvamaal pere ainukese lapsena. Lapsepõlv möödus metsas seigeldes ja raamatute seltsis. 1963 aastal asus ta õppima Käru põhikooli ja sealt edasi juba Türile keskkooli. 1974 aastal asus Eve õppima Tartu meditsiini kooli. Peale kooli lõppu abiellus Tõstamaalt pärit Ainiga ja koos asuti elama ning töötama Tabasallu. Sellest esimesest silmapilgust puhkenud armastusest sündisid tänaseks tublid lapsed Liina ja Ardo.

Kahe aasta pärast otsustas pere tulla tagasi Tõstamaale ja peagi sai Eve tööle lasteaeda meditsiiniõena. 1982 – 1996 töötaski lastega, sellest viimased kolm aastat tegi lastele süüa, sest õe koht koondati. 1996 aastal kutsuti ta tervisekeskusesse tööle ja seal töötab ta tänaseni. Eve kiidab meditsiini uuenenud võimalusi, sest tervisekeskuses on hulk seadmeid ja kohapeal saab palju uuringuid ära teha. Ainsaks miinuseks loeb ta seda, et Tõstamaal ei ole ööpäevaringset esmaabi võimalust. Ei ole ka harvad need juhtumid, kui sõltumata kellaajast ja päevast koputatakse Kääride uksele abi saamiseks.

Eve elu kõige tähtsam osa on perekonnal ja teisele kohale jääb töö. Tööga on paraku nii, et kuigi naine ei taha, ometi tuleb töö mõtetes ikka koju kaasa ja ronib sügavale põue. Et ennast kosutada, selleks on Evel hobid. Pildistamine ja tihti päevade viisi üksi metsas head kaadrit passida on naisele suur nauding. Veel meeldib talle taimedega mässata ja käsitööd teha ning loomulikult reisides eksootikat avastada. Koos tütrega on väga turvaline reisida, kiidab ema.

Tõstamaal elada Evele meeldib, siin on meri, järv, jõgi, vaheldusrikkad metsad, sood ja rabad ja luited. Metsad on täis seeni ja marju. Kääride majagi seisab otsapidi metsatukas ja selle kaitseks korraldas Eve Ehitajate tee ehitamise käigus väikese lahingu. Põhimõttekindlal naisel ei õnnestunud küll valla vägevaid päris seljatada, aga ta kiidab ka head poolt, sest tolm Kääride õuest on igaveseks kadunud. Vapimärgi saamine on naisele suur au ja ta lubab veel paremini töötada tuginedes oma kogemusele ja ja natuke ka vaistule. Ja nagu ütleb dr. Veskimägi siis isegi Eve naeratus on tervendav.

Allikas: Tõstamaa Tuuled, veebruar 2011

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid