Jäta menüü vahele
Facebook Logo

TÕSTAMAA NOORTEKESKUSE SÜNDMUSED 

2015


Jaanuar
Kuu keskmine külastajate arv 19
Jaanuari algul vaatasime filme ja igaüks tegi seda, mida hing ihkas.
22. jaanuar vallarahva kuuskede põletamine koostöös rahvamajaga, kuulasime muusikat, lasime liugu ja jõime teed ning sõime küpsiseid.
30. jaanuar mängisime lauamänge, Yatzyt ja kaarte

Veebruar
Kuu keskmine külastajate arv 20
6. veebruaril vaatasime koos filmi "Avameri 2".
19. veebruar "Parima sõbra ja sõbranna valimised" Tõstamaa rahvamajas. Kokku osales 13 noort. Esinemisvoore oli viis - tutvustamine, hobidest rääkimine ja/või näitamine, olukorra lahendamine, meisterdamine ja küsimuste voor, kus küsimusi esitas žürii. Parima sõbra tiitli sai Kevin Saar ja parima sõbranna tiitli sai Grettel Soonisoo.
23. veebruar Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine.

Märts
Kuu keskmine külastajate arv on 22.
13. märts Tõstamaa valla solistide konkurss rahvamaja suures saalis. Konkursil oli palju noori igas vanuses - nii lasteaia- kui ka koolilapsi. Ürituse korraldas Tõstamaa rahvamaja.
20. märts käisid Tõstamaa noortevolikogu liikmed "Võta või jäta" saates, kus nad olid publiku seas.
23.-27. märts oli noortekeskuses taaskasutusnädal. Esmaspäeval ja teisipäeval oli teemaks riided, kolmapäeval plastpudelid, neljapäeval paber ja papp ning reedel kõikide eelmiste päevade teemad.
27. märts vaatasime filmi Härra Popperi pingviinid.

Aprill
Kuu keskmine külastajate arv on 22.
2. aprillil värvisime koos mune ning jagasime neid oma sõpradele.
9. aprillil vaatasime filmi.
17. aprillil olid meie sõbrad lätlased Broceni koolist külas.
23. aprillil oli Jüriöö teatejooks. Start algas rahvamaja juurest ja ürituse korraldas Tõstamaa spordiklubi. Jooksmas oli palju noori.
24. aprill tähistasime südamenädalat seiklusrajaga. Noortekeskusest sai ristsõna, mis tuli ära lahendada vastates südameteemalistele küsimustele, mis olid üles pandud Tõstamaa aleviku erinevatesse kohtadesse,

Mai
Kuu keskmine külastajate arv on 18.
2. mail Teeme ära koristustalgud noortekeskuses. Osalejaid oli vähe, aga tehtud saime palju - õue laua juurde tõime mulda juurde ja panime muruseemet; riisusime ja koristasime prahti. Lõuna ajal sõime suppi ja näksisime Tere tooteid, mida jagati kõigile Teeme ära osalejatele.
4.-10. mail oli noorte nädal ja sellega seoses ootas Tõstamaa noortekeskus sellel nädalal pilte teemal "Miks on hea olla noor", aga kahjuks ei saabunud mitte ühtegi pilti.
10. mail tähistasime emadepäev. Noortekeskusesse olid oodatud kõik emad oma lastega. Kõigil huvilistel oli võimalus mängida mänge ja meisterdada - kaartide tegemine, nukkude välja lõikamine, lillede tegemine jms. Laua ümber oli täpselt paras arv emasid koos oma lastega.
16. mail olime Räimewestil Laste mängula korraldajad. Lastel oli võimalus mängida erinevaid õuemänge, värvida pilte, lahendada ristsõnu ja kõige populaarsem oli loomulikult näomaalingute tegemine.
19. mail käis noortekeskuse juhataja Karoliine Raplamaa noorsootöö laboris, kus ta tutvus Raplamaa noortekeskuste töötajatega ja nende tööga.
22. mail oli Pärnumaa noortekeskuste kokkutulek Pärnu-Jaagupi Noortekeskuses. Tõstamaa noortekeskusest käisid külas Tanel, Teele, Helevi ja Karoliine. Noored mängisid disc-golfi ja tutvusid teiste Pärnu-Jaagupi noortekeskuse mängudega.
26. mail käis külas meil vallavanem, et Tõstamaa noortevolikoguga vestelda ja noorte arvamusi kuulata.

Juuni
Kuu keskmine külastajate arv on 7.
1. juunil Lastekaitsepäev, kus külla kutsusime lasteaialapsed. Näitasime lastele meie noortekeskust ja bändiruumi ning siis said lapsed näomaalinguid ja aega veeta nii nagu ise soovisid. Lõunast tulid ka juba koolinoored, kes lõbusalt mänge mängisid ja näomaalinguid tegid.
6. juunil oli Pootsi laat, kus Tõstamaa noortevolikogu ja 4H noored leidsid lastele erinevaid tegevusi - tehti näomaalinguid, õuemängud olid kõigile mängimiseks ja osad noored valvasid batuudil tegemisi.
8. juunil külastasime osasid Pärnumaa noortekeskusi. Kõigepealt läksime Tahkuranna Avatud noortekeskusesse, mis asus keldrikorrusel. Siis läksime Saugasse, mis oli uues suures majas. Peale seda Pärnu-Jaagupisse, kus noortel oli oma väike majake ning reisi lõpetasime Pärnu Noorte Vaba aja keskuses.
15.-19. juuni oli igal huvilisel võimalus midagi meisterdada vahenditest, mis on noortekeskuses. Tegime mõned karbid ja kaardid uue BigShot masinaga.
22. juunil oli noortekeskus õhtu poole avatud, kuna tähistasime jaanipäeva väikse lõkke ja vahukommide küpsetamisega. Peale seda vaatasime koos filmi "Kiireed ja vihased 7".
23. ja 24. juuni oli noortekeskus suletud, kuna olid punased pühad.
Viimasel juuni nädalal koristasime ja tegime remonti. Viskasime ülearust prahti ja vaatasime, mida on vaja korda teha ja mida pole enam üldse vaja. Poisid parandasid arvuteid ja Karoliine viskas prahti minema.

August
21. augustil alustasime osade Tõstamaa noortevolikogu liikmetega remonttöödega - pahteldasime mänguruumi.
24. augustil alustasime värvimistöödega noortekeskuse mänguruumis.
28. augustil käis noortekeskuse juhataja Karoliine Pärnumaa noorsootöö laboris, kus arutleti ühiselt teemal "Avatud noorsootöö".
29. augustil lõpetasid noored noortekeskuse remonttööd ja koristasid enda järgi.

September
Kuu keskmine külastajate arv oli 21.
Septembri algul tegi igaüks seda, mida hing ihkas.
11. september oli ka Tõstamaa noortevolikogu koosolek.
14.-18. september oli noortekeskuses tervise nädal. Teemad: esmaspäeval - Tervislik eluviis (info, milline on tervislik eluviis), teisipäeval - Tervislik toitumine (millised toiduained on tervislikud ja millised mitte), kolmapäeval - Alkohol, tubakas (õppevideo vaatamine), neljapäeval - Tervislik liikumine (xbox mängud, zumba trenn), reedel - Vaimne tervis (info, mis on vaimne tervis).
21.-24. september oli loodusnädal. Esmaspäeval oli teema "Looduskatastroofid" - vaatasime dokumentaalfilmi kõige suurematest looduskatastroofidest. Teisipäeval tegime puuseentest seenepaberit. Kolmapäeval sai igaüks arvata, mis puu leht vms on seinalehel. Neljapäeval sai iga huviline teha pildi, kus vahenditeks olid loodusest saadud esemed.

Oktoober
Kuu keskmine külastajate arv oli 15.
7. oktoobril alustas bändikool oma tööd noortekeskuse bändiruumis.
13. oktoober alustasime piljarditurniiriga, finaal on novembris
16. oktoober tähistasime maailma toidupäeva ja tegime pannkooke
19.-22. oktoober oli noortekeskus puhkusel
23. oktoober käisime Pärnumaa noortekeskuste kokkutulekul Paikuse noortekeskuses

November
Kuu keskmine külastajate arv oli 19.
3. novembril oli ristsõnade lahendamis võistlus.
6. novembril oli võimalus igal ühel isadekaarti meisterdada ja ühiselt küpsisetorti valmistada.
9. novembri õhtul oli võimalus meisterdada maski - karu, jänese, öökulli jms.
13. novembril oli 13 ja reede disko.

Detsember
Kuu keskmine külastajate arv oli 18.
3. detsembril oli Tõstamaa noortevolikogu koosolek.
3. detsembril oli filmiõhtu. Vaatasime koos "Üksinda kodus" esimest osa.
10. detsembril tähistasime noortekeskuse sünnipäeva. Noortekeskus sai 5 aastaseks.
13. detsembril osalesime Tõstamaa jõululaadal.
15. detsembril pidas 7. klass jõulupidu meie juures.
16. detsembril pidas 13. klass jõulupidu meie juures.
17. detsembril pidas 8. klass jõulupidu meie juures.
21. detsembril pidas 10. klass jõulupidu meie juures.
23. detsembril tähistasime jõule - kaunistasime piparkooke, mängisime xboxi ja sõime vahvleid.


Noortekeskus
noortekeskuse synnip 091211
bandiruum
avati noortetuba 2010
noortekeskus 101210
Tostamaa noortekeskus

Tõstamaa mõis

Veebilehel kasutatakse küpsiseid