Jäta menüü vahele
Facebook Logo

Telia Estonia
10.08.2022


Telia klientidel on võimalik nüüd Audrus kasutama hakata üle 5G võrgu pakutavat koduinternetti kiirusega kuni 500 Mbit/s.

Telia omandas hiljuti 5G litsentsi 3,6 GHz sagedusalas ning tuli välja uute internetipakettidega kodukasutajatele, kus on pakutavad kiirused kordades kõrgemad kui näiteks senistes 4G pakettides.

Eraklientidele hakkab Telia üle 5G võrgu pakkuma koduinterneti pakette, kus alla- ja üleslaadimise kiirused ulatuvad vastavalt kuni 100/25 Mbit/s ja kuni 500/100 Mbit/s.

Telia erakliendiüksuse juhi Kristjan Viilmanni kinnitusel on Audru üks esimesi piirkondi, kus Telia teeb üle õhu pakutava 5G koduinterneti klientidele kättesaadavaks.

„Soovime 5G toel pakkuda paremat kasutuskogemust esmajärjekorras just nendes piirkondades, kus meie tänane 4G võrk teenindab juba hulgaliselt kodusteenuste (üle õhu koduinternet ja TV-teenus) kliente. Uuem ja võimekam 5G tehnoloogia aitab muuta andmeside kvaliteedi paremaks ja stabiilsemaks ning võimaldab senisest ka märksa suuremaid kiirusi,“ ütles Viilmann.

Lisaks võimaldab 5G koduinterneti tulek parandada piirkonnas edaspidi ka 4G teenuse kvaliteeti, kuna 5G kasutajad vabastavad omakorda 4G ressurssi.

Küll peab arvestama sellega, et 5G koduinternet ei pruugi olla koheselt kasutatav kogu asumis. Seda, millise kiirusega Telia internetipakette saavad Audru elanikud erinevatel aadressidel kasutada, on kõige lihtsam ja mugavam kontrollida Telia veebilehel, kus tuleb pakettide ja kiiruste nägemiseks sisestada oma kodune aadress.

5G koduinterneti kasutamiseks on vajalik ka uue 5G ruuteri olemasolu. 5G ruuteri aitab klientidele paigaldada Telia, võimaldades seejuures ruuterit rentida. See tähendab, et kliendil pole vajadust sadu eurosid maksvat ruuterit välja osta.

Telia on tänaseks katnud 5G levialaga kolmandiku Eesti elanikkonnast ning Telia võrgus kasutab 5G telefone juba enam kui 100 000 klienti. Lisaks jõuab Telia 5G koduinternet järk-järgult aina enamate Eesti piirkondadeni.Raigo Neudorf
meediasuhete juht | kommunikatsiooniosakond
Telia Estonia

Audru osavallakeskus
Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Kodused Hääled september 2023

Veebilehel kasutatakse küpsiseid