Jäta menüü vahele
Facebook Logo
Pärnu linnavalitsuse pressiteade
05.10.2022

Audru osavallakogu valis osavalla selle aasta õpetajaks Ülle Haavasaare ja selle aasta lasteaiaõpetajaks Anneli Kala.

Jõõpre Kooli õppejuht ja inglise keele õpetaja Ülle Haavasaar töötab Jõõpre Koolis alates 1980. aastast. Tema õpilaste headest tulemustest räägivad kohad olümpiaadidel inglise keeles, kodu-uurimistöö tunnustus, religiooniõpetuses õpilaste head tulemused konkurssidel, pikaajaline ja tulemuslik töö Ettevõtliku Kooli tegemistes osalemisel ja Tervist Edendava kooli maine loomisel.

Haavasaar kasutab õpetamisviise, mis võimaldavad kõikidel lastel osaleda ja tunda ennast väärtuslikuna ning arendavad lapse individuaalsust. Ta rakendab õpetamisel mängu ning teisi aktiivset õppimist ja loovust toetavaid meetodeid.

Õppealajuhataja töö ühe valdkonnana on Haavasaar karjäärinõustajana koolis otsinud kooli lõpetavatele õpilastele sobilikke koole ja erialasid ning neid võimalusi arutanud nii õpetajate, õpilaste kui ka nende vanematega. Ta on olnud mitme ainevaldkonna ja kooli arengukava koostamise eestvedaja, sisulooja ja teostaja.

Aasta õpetaja on osalenud kooli arendustöös, teeb koostööd kolleegide, tugispetsialistide ja lapsevanematega. Vajadusel toetub ta oma töös nõustamisele ja mentorlusele ning nõustab ise õppijaid, kolleege ja lapsevanemaid.

Lindi Lasteaed-Algkool pikapäevarühma õpetaja, lasteaiaõpetaja Anneli Kala kasutab õpetamisviise, mis võimaldavad kõikidel lastel osaleda ja tunda ennast väärtuslikuna ning arendavad lapse individuaalsust. Ta kasutab õpetamisel mängu ning teisi aktiivset õppimist ja loovust toetavaid meetodeid.

Kala põhimõtteks on õppida koos lastega, sest lapsed õpetavad ju ka teda. Tema töös on olulisel kohal projektõpe, väärtuskasvatus, avastusõpe ja oskuste õpe, lisaks on Kala suur õuesõppe pooldaja. Tal on oskus siduda õpetatavat eesti rahvakultuuri ja kodukoha väärtustega, et lapses tekiks arusaam ja austus oma kogukonna elu-olu vastu.

2013. aastal osales Audru lasteaia folklooriring Karjalapsed koos Hoiuspuu memmedega XXIII Rahvusvahelisel Folkloorifestivalil BALTICA maapäeval ja Tallinnas vabaõhumuuseumis. 2016. ja 2019. aastal toimusid Audru Männituka lasteaia õuealal Rahvusvahelise folkloorifestivali BALTICA eelpeod.

Kõik Audru inimesed tunnevad või teavad, kes on Anneli Kala. Ta ei tiku kunagi esile, vaid ajab oma kindlat joont, kuulab ja tegutseb oma tõekspidamiste ja sisetunde järgi. Ta usub, et kõik lapsed on head ja mida erilisemad nad on, seda toredam.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Audru osavallakeskus
Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Kodused Hääled november 2023

Veebilehel kasutatakse küpsiseid