Jäta menüü vahele
Facebook Logo
30.11.2022

RMK on koostanud majandamiskava Valgeranna metsale. Plaanis ei ole teha muud, kui eemaldada radade äärest ohtlikke puid.

Kuna tegemist on kõrgendatud huviga alaga, on raieplaanid kohaliku kogukonna ja omavalitsusega läbi arutatud ning nende ettepanekuid arvesse võetud.

„Ohtlikud puud on niisugused puud, mis võivad kujutada ohtu radadel ja rannas viibijatele,“ selgitab Vändra metsaülem Aliis Kevvai. Osa neist on kuivanud, osa viltu ja võivad tuulega rajale või rannale murduda. Tööd on plaanis jaanuarikuus, raiesse minevad ohtlikud puud on RMK välja valinud koos kohaliku omavalitsuse esindajaga, range kaitsega aladel ka koos Keskkonnaameti töötajatega.

„Radade asukohta, mille ääres ohtlike puude raiet plaanitakse, saab vaadata RMK kodulehel Valgeranna metsamajandamise kavast,“ selgitas Kevvai. Looduses on ohtlikud puud tähistatud märkevärviga.

Range kaitsega aladel saab ohtlike puude raiet teha vaid Pärnu linna halduses olevate terviserajade ja põhikaardile märgitud rajade servas. Maha võetud puud jäävad lamapuiduna metsa alla maha, jämedaid puid langetatakse tüükana võimalikult kõrgelt, et suurendada bioloogilist mitmekesisust, pakkumaks elupaika surnud puidul elavatele liikidele.

Majandusmetsas eemaldatakse puud kõigi tihedamas kasutuses olevate radade äärest, maha võetavad puud viiakse metsast ära.

Ohtlikke puid on plaanis maha võtma asuda jaanuarikuus, töid teevad käsisaemehed. Mingeid muid raieid lähima kümne aasta sees Valgeranna metsas plaanis ei ole.

Kui ka edaspidi peaks mõni puu Valgerannas ohtlikuks osutuma, korraldab RMK selle raie samadel põhimõtetel nagu lähiaja raiegi: ohtlikud puud radade ja/või ranna servas valitakse välja ja tähistatakse märkevärviga koostöös kohaliku omavalitsuse ja Keskkonnaameti esindajaga ning teavitatakse kogukonda vajadusest raiuda ohtlikke puid.

„Audru osavalla poolt vaadates on RMK kavandatav tegevus väga kiiduväärt ja oluline, et kuivanud puud saaksid terviseradade äärest raiutud ja osavalla elanikel ning meie külalistel oleks ohutu külastada väga populaarset Valgeranna metsa,“ lausus Pärnu linnavalitsuse liige, Audru osavallakeskuse juht Priit Annus.

Samuti on Annuse hinnangul oluline, et pärast raiete läbiviimist paraneb Valgeranna kui Audru osavalla visiitkaardi väljanägemine. „Vähemasti majandusmetsa osas, kust kuivanud puud ka ära koristatakse,“ täpsustas ta.

Valgeranna metsatööde kava


  

Audru osavallakeskus
Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Kodused Hääled mai 2023

Veebilehel kasutatakse küpsiseid