Muudatused liikluskorraldusesMUUDATUSED LIIKLUSKORRALDUSES

Palume jälgida ajutisi liikluskorraldusvahendeid!

15.04.2020

Järgmise nädala kolmapäeval ja neljapäeval hakatakse Pärnus Tallinna maantee, Jannseni tänava ja Rääma tänava ristmikku ning seda ümbritsevaid tänavaid asfalteerima, tööde ajal pole võimalik igas suunas ristmikku ületada.

Asfalteerimine algab kolmapäeval, 22. aprillil kell 17.30 ja kestab neljapäeval, 23. aprillil kella 7.30ni. Seejärel tehakse töödes paus ja asfalteeritakse ülejäänud osa neljapäeval, 23. aprillil alates kella 17.30st kuni reedel, 24. aprillil kella 7.30ni.

„Asfaldi jahtumiseks on vaja aega, järgmisel päeval tuleb asfalteeritud lõikudele liiklus peale lasta. Kell 17.30 peaks enamik inimesi juba kodus olema,“ selgitas linnavalitsuse liiklusspetsialist Toomas Tammela valitud kellaaegu.

Kolmapäeval asfalteeritakse Jannseni tänav Uus-Sauga tänava ristmikust kuni Tallinna maantee ristmikuni täies ulatuses ja Tallinna maantee linna sisenev sõidusuund, mis ulatub Suur-Jõekalda tänavast Noorte väljakuni. Liikluseks on avatud linnast väljuv sõidusuund. Jannseni tänav on suletud, kesklinnast või Rääma tänavalt tulijad saavad ümbersõiduks kasutada Tallinna maanteed, Rohu ja Jaani tänavat, Vana-Pärnu poolt tulijad Jaani ja Rohu tänavat.

Neljapäeva õhtul hakatakse asfalteerima Tallinna maantee linnast väljuvat sõidusuunda ja Rääma tänava lõiku, mis ulatub ristmikust Aru tänavani. Liiklus suunatakse eelmisel ööl asfalteeritud linna sisenevale sõidusuunale. Rääma tänavale pööramine ei ole võimalik, samuti Jannseni tänavalt Rääma tänavale sõitmine ja vastupidi. Rääma tänavalt tulijad saavad ümbersõiduks kasutada Rääma, Kaevu ja Oja tänavat ning Tallinna maanteed, Rääma tänavale sõitjad samu tänavaid vastupidises järjekorras.

Ajal, mil asfalteeritakse Jannseni tänavat koos linna siseneva Tallinna maantee poolega, sõidavad Vana-Pärnu suuna liinibussid Tallinna maantee, Lille, Rõugu, Uus-Sauga ja Jannseni tänavate kaudu, kusjuures bussid peatuvad Tallinna maanteel silla juures asuvas peatuses ja pärast ringi tegemist ka ajutises peatuses Jannseni tänaval pärast Uus-Sauga tänava ristmikku.

Liinid nr. 6 ja 12 sõidavad Tallinna maantee, Lille, Rõugu ja Uus-Sauga tänavate kaudu, kusjuures bussid peatuvad Tallinna maanteel silla juures asuvas peatuses ja Linda peatus jääb ära. Liinil nr. 5 jäävad sel ajal ära väljumised Bussijaamast kell 18:26, 19:26, 20:26, 21:26 ja järgmisel hommikul kell 6:26 ning Vana-Pärnust kell 18:14, 19:14, 20:14, 21:14 ja järgmisel hommikul kell 6:14. Seoses ümbersõitudega võib esineda busside hilinemisi kuni viis minutit.

Ajal, mil asfalteeritakse Rääma tänavat koos linnast väljuva Tallinna maantee poolega, sõidavad Oja tänavale suunduvad bussid Lille, Rohelise ja Oja tänava kaudu. Liinidel nr. 14 ja 20 praegusega võrreldes peatuskohad ei muutu.

Pärast asfalteerimistööde lõppu ja liikluse avamist taastub kõigil bussiliinidel tavapärane sõiduplaan. Jannseni tänava peatus pannakse tagasi vanale kohale, taastuvad ka Ilvese ning Roheline peatus. Üksikasjalikum info busside liikumise kohta avaldatakse veebilehel www.pytk.ee.

Kui ilm ei võimalda ristmikku asfalteerida, lükkub kavandatu ühe päeva võrra edasi.


Liiklusskeemid: I etapp ; ümbersõit ; II etapp ; ümbersõit

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Veebilehel kasutatakse küpsiseid