Jäta menüü vahele

tarktee logo

Muudatused liikluskorraldusesLIIKLUSKORRALDUSE TEATED

 Jälgige liikluskorraldusvahendeid!

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
09.06.2021

Täna avati Pärnus liikluseks Suur-Jõe tänava Lao ja Papiniidu tänava vaheline 340 meetri pikkune lõik, mille ehitamist rahastasid Lidl Eesti OÜ ja Pärnu linn.

Uue tänavalõigu kaudu on võimalik Riia maanteelt Papiniidu tänavale sõita ja vastupidi. Eeskätt oli see vajalik Lidl Eesti OÜle, kes kavatseb Riia mnt 106 kinnistul kaupluse avada. Kui Raeküla poolt tulles pääseks kaupluse parkimisplatsile parempöördega, siis kesklinna poolt tulijate ja kaubaautode jaoks oli vaja välja ehitada puuduolev Suur-Jõe tänava lõik, et Mere puiestee ristmikult või Papiniidu tänavalt Suur-Jõe tänavale keerates kaupluse parklani sõita.

„Suur-Jõe tänava läbimurde rajamisest on räägitud ammu, nüüd sai see lõpuks teoks. Arendasime piirkonda koos ettevõtjaga, kes sellest huvitatud oli, ent muidugi on uuest tänavalõigust kasu kõigile,“ kõneles Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Lidl Eesti tegevjuht Jakob Josefsson kommenteeris suuremahulist avaliku ja erasektori koostööprojekti: „Lidli jaoks on auasi olla heaks partneriks kohalikele omavalitsustele ja kogukondadele. Iga uue poe ehitusega panustame ka ümberkaudse infrastruktuuri parendamisse. Tänu kauaoodatud Suure-Jõe tänava läbimurdele muutub liiklemine piirkonnas mugavamaks kõikidele Pärnu elanikele, samuti on meie klientidel lihtsam uude poodi pääseda.“

Uus tänavalõik ulatub Reldori tehnoküla nurga juurest ehk Lao ja Suur-Jõe tänava ristmikult Papiniidu tänavani. Mõlemale poole tänavat on rajatud jalakäijate ja jalgrattateed, uuendatud on maa-aluseid kommunikatsioone, istutatud 113 puud ja 513 ruutmeetrile põõsaid ning paigaldatud tänava äärde valgustid.

Tänava ehitas YIT Eesti AS. Tööde maksumus oli 822 340 eurot, millest osa maksis linn. 


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee

Lidl Eesti OÜ Korporatiivkommunikatsiooni osakond
press[at]lidl.ee

Foto: Uus tänavalõik kesklinna poolt Kaubamajaka poole vaadates. Paremat kätt jääb Lidli kauplus. 
Foto autor: Kristo Mägi.

PRN Riia mnt Mai 13veeb


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Veebilehel kasutatakse küpsiseid