Jäta menüü vahele
Facebook Logo

13.06.2019
Lääne prefektuur


Head inimesed!

Mitme nädala vältel on tulnud nii politseile kui Paikuse osavalda murelikke telefonikõnesid ja kirju kiiruse ületamise kohta Paikusel Käärasoo teel ja selle ümbruses. Kuna Jõekalda teel toimub ehitus, siis paljud sealse piirkonna elanikud kasutavad Jõekalda tee asemel liiklemiseks Käärasoo teed. Kodanike mure on põhjendatud, kuna tegu on elamurajooniga, kus puuduvad kergliiklusteed ning seetõttu kasutavad sõiduteed liiklemiseks nii jalakäijad kui ka jalgratturid, sealhulgas lapsed.


Peame mõistma, et lapsed alles õpivad aru saama ohust ning neil ei ole veel välja arenenud liikuva objekti kiiruse ja kauguse tajumise võime. Võrreldes täiskasvanuga on lapsed liikluses vähekogenud ja võivad sattuda segadusse liikluskeskkonna ootamatust muutusest.

Märkimisväärne on see, et antud piirkonnas on tegu kolmekümne sõidukiiruse alaga. Lisaks tänava otstesse paigaldatud alamärkidele on Käärasoo teel dubleeritult kolmekümne ala märk antud ala sõidukiiruse meeldetuletuseks.

Probleemi parendamiseks on politsei suunanud liikluse rahustamiseks Käärasoo teele suuremat tähelepanu ja teeb seda ka edaspidi. Kahjuks peame tõdema, et enamik kiiruseületajaid on sealse piirkonna elanikud. Kurb on lugeda Facebooki postitusi, mis hoiatavad inimesi politsei eest, mitte ei manitse neid seaduskuulekalt ja ohutult käituma.

Paikuse piirkonnapolitseinikuna panen kõigile südamele, et enda kodukohas saate just teie ise palju ära teha, et liikluskeskkond oleks turvalisem. Loodan, et kiirusepiirangu vajalikkuse mõistmiseks ei ole vaja õnnetusjuhtumit. Varuge hommikul kodust minnes ja õhtul tulles aega, et liigse kiirustamise tõttu ei juhtuks kellegagi õnnetust. Turvalist liiklemist!

Lugupidamisega

Kristi Vahi
piirkonnapolitseinik


Paikuse osavallakeskus
Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse Postipaun september 2023

Veebilehel kasutatakse küpsiseid