Jäta menüü vahele
Facebook Logo

19.08.2020

Paikuse alevi vastvalminud välijõusaalis Teeveere pargis leiavad jõukohast tegevust nii päris algajad trennitegijad kui tõsisemat jõutrenni harrastavad spordihuvilised.

Kui varasemalt olid sellel pargialal rööbaspuud, tõmbekang, kõhu- ja seljalihaste pink ning eritasapinnaline astmestik, siis uhiuues välijõusaalis on kasutajate päralt ka erineva funktsiooniga pingid nagu õla-, rinnalt surumise-, alttõmbe- ja kükipink.

Uue sisu saanud jõulinnakus annab teha kogu keha hõlmavat jõutreeningut ning seda nii oma keharaskuse kui ka muudetavate raskustega. „Kuna jõulinnaku inventar sai välja valitud selle põhimõttega, et neid seadmeid kasutades oleks treeningusse kaasatud suuremad lihasgrupid, kuid samas võiksid seadmed olla piisavalt atraktiivsed kutsumaks kõiki inimesi neid kasutama, võib öelda, et Paikuse jõulinnakus leiavad tegevust erineva kehalise ettevalmistusega inimesed. Tuleb vaid olla natuke loov ja kui loovusest puudu jääb, siis Internetist leiab hulgaliselt asjalikke õpetusi ja soovitusi,“ ütleb Paikuse spordikeskuse juhataja Roland Šimanis.

Välijõusaal paikneb Teeveere pargis, millel on terviseedenduslik potentsiaal ja eeldused kujuneda mitmekülgseks tervisespordi alaks. Korralik välijõusaal siin juba on, edaspidi võiks parki lisanduda veel teisigi liikumisvõimalusi. „Teeveere park on ilus ja hea ligipääsetavusega jõeäärne ala, mida ümbritseb suhteliselt tihe asustus. Pargi läheduses asuvad mitmed olulised asutused nagu Paikuse kool, politseikool, spordikeskus ja päevakeskus. Jõulinnakule on see roheala igati sobilik koht,“ märgib Šimanis.

Paikuse välijõusaal läks maksma 13 320 eurot.

Projekti „Paikuse võimlemislinnaku arendamine koos sinna juurde kuuluva inventari paigaldamisega“ realiseerimist toetas LEADER-meetmest 5994 euroga Rohelise Jõemaa koostöökogu, ülejäänud summa panustas Pärnu linn.

Välijõusaali ehitas SIA Laukumi.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Fotodel teeb trenni Romek Salumets

Paikuse v2lij6usaal3
Paikuse v2lij6usaal4
Paikuse v2lij6usaal3


 

Paikuse osavallakeskus
Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse Postipaun november 2023

Veebilehel kasutatakse küpsiseid