Jäta menüü vahele
Facebook Logo

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
06.10.2022

Mitu aastat tasapisi Paikusel maastikurattarada ehitanud Maidu Teder on saanud selle pooleteist kilomeetri pikkuseks ja kutsub teisigi rada avastama.

Rada laiub enamasti politseikooli ja Paide mnt vahelisel võsaga kaetud alal, loogeldes korraks Västriku tänava kergliiklusteele ja võimaldades seal hinge tõmmata. Kuna tegemist on loodusliku rajaga, on see aastaringselt kasutatav. Vaid lumisel talvel ja varakevadel tuleb pisut oodata, et vesi rajalt taanduks.

Oma jõudude ja kuludega rajatud käänuline sõidurada nõuab ratturilt pidevat keskendumist ja vähemalt keskmist rattavalitsemise oskust. Raja ehitusel on kasutatud kohalikku loodusmaastikku ja maha langenud puid, millest on meisterdatud kraavide purded ja raja raskuseks mõeldud takistused.

Rajameister Maidu Teder möönis, et kuigi raja pikkuseks on praegu poolteist kilomeetrit, siis ajaliselt läbib seda üllatavalt kaua. „Kuna seda ei saa sõita ühtlases tempos, on juba ühe ringi läbimine meeldivat koormust pakkuv,“ lausus ta.

Teder sõnas, et lähiajal on plaanis rajale midagi veel juurde nuputada, et raskust ja põnevust juurde lisada. Rattarajale oodatakse eelkõige maastikuratta või tsüklorattaga spordisõpru, samas võib rada läbida ka jooksutrenni tehes või lihtsalt jalutades.

Politsei- ja piirivalvekolledži direktor Kalvi Almosen ütles, et koolil ei ole selle vastu midagi, kui aktiivsed inimesed nende territooriumile kuuluval maa-alal sporti teevad. Oluline on, et hoitaks korda ja käitutaks heaperemehelikult.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Paikuse osavallakeskus
Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse Postipaun mai 2023

Veebilehel kasutatakse küpsiseid