Jäta menüü vahele
Facebook Logo

28.04.2020

Alates tänasest, 28. aprillist, saab eriloa alusel Manija saarelt mandrile ja sealt tagasi saarele sõita viis inimest ööpäevas. Eriluba kehtib üks kord edasi-tagasi sõitmiseks ja see antakse inimesele personaalselt.
28. aprillist kuni 3. maini (kaasa arvatud) väljastatakse ööpäevas viis eriluba ainult Manija saarel püsivalt või ajutiselt elavatele või viibivatele isikutele.

Eriloa saamiseks tuleb saata Tõstamaa osavallakeskuse juhataja Anu Petersonile vabas vormis taotlus aadressil anu.peterson[at]parnu.ee. Taotlusesse tuleb kirja panna reisija nimi ja isikukood, sõidukuupäev(ad)- ning kellaajad ja põhjus eriloa väljastamiseks. Taotlused vaadatakse üle saabumise järjekorras ja esitatakse politsei- ja piirivalveametile (PPA).

„Kui PPA on eriloa väljastamiseks oma kinnituse andnud, saadetakse taotlejale liikumisloa saamise kohta kinnituskiri. Palume inimestel arvestada, et taotluse läbivaatamine võib võtta aega ja vastus ei pruugi tulla samal tööpäeval,“ selgitab Tõstamaa osavallakeskuse juhataja Anu Peterson.

Need viis eriluba on mõeldud ainult Manilaid-Munalaid-Manilaid suunal liikumiseks, mitte aga mandrilt saarele ja siis tagasi mandrile sõitmiseks. „Suunal mandrilt saarele ja tagasi liikumise erilube menetleb PPA eraldi. Sellise eriloa saamiseks tuleb pöörduda otse PPA poole aadressil ppa[at]politsei.ee,“ ütleb Peterson.

Alates esmaspäevast, 4. maist kuni vabariigis kehtestatud eriolukorra lõpuni 17. maini (kaasa arvatud), saavad Manija saare ja mandri vahel vabalt liikuda inimesed, kellel on saarel rahvastikuregistri järgi alaline elukoht või on registreeritud lisa-aadress, näiteks suvekodu. Nendega koos võivad saarele sõita ka lähemad pereliikmed. Eriluba Manijale sõiduks või sealt lahkumiseks ei ole vaja taotleda.

Kõik teised, kes soovivad perioodil 4.-17. mai mandrilt saarele ja tagasi liikuda, peavad saarele minekuks endiselt PPA-lt eriluba taotlema. Alates 18. maist saavad Manija ja mandri vahelt vabalt liikuda kõik inimesed.

Rahvastikuregistri järgi on Manija saarel 45 elanikku, püsivalt elab saarel 30 inimest.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Oktoober nr 2
Tõstamaa Tuuled oktoober 2023 II

Oktoober nr 1
Tõstamaa Tuuled oktoober 2023

Tõstamaa Enda Uudised

 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid