Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

reston2dalPärnu Restoranide Nädal
PRESSITEADE
31.03.2017

Seekordse Pärnu Restoranide Nädala juhatab sisse peakokkade pidulik õhtusöök, kus serveeritakse külalistele merevee vahtu. Kohalikest maitsetest inspireeritud 7-käigulise õhtusöögi valmistavad 13 Pärnu peakokka. Õhtusöök hinnaga 90 eurot külalise kohta müüdi kiiresti välja ja kõigile soovijatele kohti ei jätkunud. 

Laupäeval algab kolmas Pärnu Restoranide Nädal ja esimene lõunasöök serveeritakse 1. aprillil kell 12.00 korraga 25-s Pärnu restoranis. Osalevad restoranid pakuvad sel perioodil 2-käigulist lõunasööki hinnaga 10 eurot ja 3-käigulist õhtusööki hinnaga 18 eurot. Menüüdega saab tutvuda ning teha broneeringuid kodulehel www.parnurestaurantweek.ee

Pärnu Restoranide Nädala korraldaja Kadi Elmeste sõnul oli algselt restoranide nädalat planeerides eesmärgiks meelitada kodudest välja eelkõige pärnakad. “Täna võime rõõmsalt kinnitada, et huvi madalperioodil Pärnusse tuleku vastu on väga suur ja koguni üle poolte broneeringutest on tehtud väljastpoolt Pärnut. Kodulehele broneerimiskeskkonna kaudu on tehtud broneeringuid lisaks Eestile ka Soomest, Saksamaalt, Hispaaniast, Rootsist, Taanist, Lätist, Belgiast ning Inglismaalt. Meil on väga hea meel selle üle, et suvepealinna restoranid on populaarsed ka väljaspool Eestit,” lisas Elmeste.

Restoranide nädal toob Pärnusse mitmed uue näoga söögikohad. Kolmel osaleval restoranil on külaliste võõrustamiseks uued ruumid valmis saanud. Villa Wesset võtab külalisi vastu hubases stiilis kujundatud restoranis, kus on rõhutatud vana hoone isikupära ja lisatud kaasaegseid elemente. Villa Ammende on restoranide nädala alguseks lõpetanud hoone renoveerimise ja Pärnu Kalamajaka kohvik avab uksed uutes suuremates ruumides just esimesel aprillil. 

Pärnu Kalamajaka kohviku peremehe Indrek Tekko sõnul oli laiendamine hädavajalik, kuna kõik huviliseid ei mahtunud enam vanadesse ruumidesse ära. “See oli tore üllatus, kui meie väike kohvik sai juba esimesel tegutsemisaastal tunnustatud Eesti parimate restoranide kategoorias ja kiiresti tekkisid oma püsikliendid. Meil on hea meel, et saame laiendatud ruumides uksed lahti teha just restoranide nädala esimesel päeval ning pakkuda oma külalistele kohalikku ahvenat, angerjat ja muud värsket kraami,” lisas Tekko. 

Pärnu Restoranide Nädal toimub 1.- 9. aprillil 2017, eesmärgiga tutvustada Pärnu restorane nii eestimaalastele kui ka lähinaabritele. Erimenüüsid pakutakse eelneva broneeringu alusel, broneerides vähemalt päev ette www.parnurestaurantweek.ee. Restoranide nädal viiakse ellu tänu Pärnu Linnavalitsuse, osalevate ettevõtjate ning Amservi koostööle.

Pärnu Restoranide Nädala kokadtoidud
Fotode autor Silver Gutmann.

Lisainformatsioon:
Kadi Elmeste
Pärnu Restoranide Nädala korraldaja
515 7869

parnurestaurantweek.ee
facebook.com/parnurestoranidenadal
instagram.com/parnu_cafes_restaurants


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid