Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

08.06.2017


MTÜ Balti Keskkonnafoorumi ja Pärnu Linnavalitsuse tellimusel läbi viidud uuringu tulemustes selgub, et iga neljas Pärnu elanik peab end hästi või väga hästi informeerituks ohtlikest ainetest, mida võib leiduda igapäevaselt kasutatavates toodetes.

Uuringus selgub, et teadlikkus on keskmisest veidi kõrgem naiste seas vanuserühmas 20-29 aastat ja peredes, kus kasvavad 7-12-aastased lapsed. Ohtlikest ainest vähe või üldse mitte informeerituks peavad end teistest enam leibkonnad, kus lapsed on vanemad kui 12-aastased.

Kõige rohkem seostatakse ohtlikke aineid pestitsiididega, puhastusvahenditega nn äravoolutoru ja ahju puhastusvahendid ning ehitus- ja renoveerimismaterjalidega. Muude tootekategooriatega võrreldes peavad pärnakad igapäevaseid hügieenivahendeid nagu hambapastat ja dušigeeli aga ka kosmeetikat, tekstiilitooteid ning mänguasju vähem ohtlikke aineid sisaldavateks.

Positiivse üllatusena selgus, et 3/4 vastanutest pöörab öko- või ohumärgistele tähelepanu vähemalt mõnikord. Alati või sageli jälgib ökomärgiseid 37% Pärnu elanikke ja ohumärgiseid lausa iga teine. Samuti pööratakse tähelepanu toodete koostisele – sageli või alati tutvub koostisosadega iga teine uuringus osalenu. Kõige enam pööravad sellele tähelepanu 20-29 aastased vastajad.

Ohtlikke aineid sisaldavate toodetega seonduvaid tervise- ja keskkonnaprobleeme hindavad Pärnu elanikud üsna tõsisteks.

Online-keskkonnas läbi viidud küsitlusele vastas 500 Pärnu linna elanikku. Küsitlus viidi läbi projekti NonHazCity-„Ohtlike ainete vähendamise uuenduslikud lahendused Läänemere piirkonnas“ raames, mille eesmärk on tõsta Pärnu linna elanikkonna teadlikkust igapäevatoodetes sisalduvates ohtlikest ainetest. Projekti kaasrahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja Keskkonnainvesteeringute Keskus. Uuringu viis läbi Socio uuringukeskus.

Uuring Pärnu linna elanike teadlikkus ohtlikest ainetest

Lisainformatsioon:
Kai Klein
keskkonnaekspert
MTÜ Balti Keskkonnafoorum
kai.klein[at]bef.ee
533 38572


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid