Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Kaitseliidu pressiteade
01.08.2017

Täna algas admiral Pitka luurevõistlus

Täna avasid Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili ning Pärnu linnapea ja kaitseliitlane Romek Kosenkranius Pärnus, Rüütli platsil viienda admiral Pitka luurevõistluse, millest võtab osa 28 võistkonda üheteistkümnest riigist.

Kaitseliidu ülema kindralmajor Meelis Kiili sõnul ootab ta ausat võistlust ja ühtseks meeskonnaks kasvamist. „Ja tegelikult ootan ka seda, et see sama admiral Pitka pärand läbi selliste võistluste kanduks ühiskonda edasi,“ lisas kindralmajor Kiili.

Täna alates 14.00st stardivad Jõulumäe staadionilt Pärnumaal rajale Eesti, Poola, Leedu, Taani, USA, Bosnia ja Herzegovina, Rootsi, Soome, Läti, Suurbritannia ja Ungari võistkonnad.

Kõik huvilised saavad võistlejatele kaasa elada neljapäeval, 3. augustil kell 15.00-17.00 avatud kontrollpunktis Lauri karjääris Saarde vallas ning reede hommikul lõpujooksu finišis Surju kooli staadionil alates kella üheksast hommikul.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.

Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, laskurliit kui teised organisatsioonid. Kokku võtab võistlusest ja selle korraldamisest pea pooltuhat inimest.

Foto: Karri Kaas, Admiral Pitka luurevõistluse avamine Pärnus

Leitnant Merle Norit
Avalike suhete osakond
Kaitseliidu peastaap
5303 6414
press[at]kaitseliit.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid