Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

25.08.2017

Pärnu Vanalinna Põhikooli hoonete rekonstrueerimistööd on lõppenud ja uus kooliaasta võib alata kaasajastatud ruumides. Pidulik hoone avamisüritus toimub 30. augustil.

Vanalinna Põhikooli rekonstrueerimistöödega alustati eelmisel aastal vaatamata sellele, et eelmise aasta suvel ei olnud linnavalitsus veel kindel, kas projektile on võimalik toetust saada. SA-le Innove esitati ettepanek 2016. aasta juunis, taotlus rahuldati selle aasta 20. juulil.

Pärnu Vanalinna Põhikooli rekonstrueerimine toimus Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusel ja Pärnu linnaeelarve vahenditest. EL toetust on 2 852 214,70 eurot. Projekti kogumaksumus on 3 385 725,05 eurot, Pärnu linna omafinantseering 533 510,35 eurot. Toetust sai taotleda ainult koolihoonele ning võimlahoone tööd rahastati linnaeelarvest täies ulatuses. Samuti tuli linnaeelarvest täiendavalt tasuda osa kooli sisustuse maksumusest, kuna toetuse tingimuste kohaselt sai projekti sisustuse abikõlblikuks osaks lugeda kuni 5% kogu projekti maksumusest. Kogu sisustus selle piirangu sisse ei mahtunud. Kahe hoone tööde kogumaksumus on 4,9 miljonit eurot, millest EL toetus on 2,9 miljonit eurot. Linnaeelarvest kaetakse 2 miljonit eurot.

Pärnu Vanalinna Põhikooli hoone valmis 1902. aastal. Pärnu Vanalinna Põhikooli juurde kuulub Pühavaimu 19 asuv võimla, mis paikneb Pärnu vanalinna ja kuurordi muinsuskaitse alal ja on samuti arvel arhitektuurimälestisena. Koolimaja on üks kauneimaid koolihooneid linnas ning on peale rekonstrueerimist täielikult tänapäeva nõuetele vastav. Hoone renoveerimisel pöörati erilist tähelepanu kaasaegse õpikeskkonna funktsionaalsusele ning energiasäästlikkusele. Hoone arhitektuurne osa säilis üldjoontes endisel kujul. Liikumisraskustega õpilastele ehitati hoonesse sissepääsemiseks lift.

„Vanalinna kooli remonti on oodatud aastakümneid, sellest räägitud viimased kümme aastat. Mul on tõesti siiralt hea meel, et nüüd on see unistus realiseerunud ja vana ning väärikas hoone on renoveeritud värskeks ning samas ka kaasaegseks. 115 aastat vana hoone on säilitanud oma väärika ilme, kuid siia sisse on mahutatud kaasaegsed tehno- ja IT-süsteemid, mis viivad alla ka hoone majandamiskulud. Koolihoone on seest kaunis ja ühtlasi moodne, seetõttu usun, et koolipere ja õpilased võtavad uue maja hästi vastu. Suured tänud ka kooliperele, kes oskuslikult viisid läbi õppetööd ajutistel pindadel ning kannatlikult ootasid kooli valmimist. Vanalinna kooli puhul võib tõesti öelda, et see raha on hästi investeeritud raha ja suured tänud Eesti riigile, kelle toetus oli märkimisväärne ning koostöö riigiga – nii ministeeriumi kui ka SA-ga Innove, suurepärane! Pärnu on ka rikkam ühe korraliku kontserdikoha võrra. Loodan, et Vanalinna põhikooli saal oma suurepärase akustikaga leiab rohket kasutamist,“ sõnas linnapea Romek Kosenkranius.

Vanalinna Põhikooli direktori Pille Tahkeri sõnul on tal väga hea meel, et nii väärikas koolihoone on saanud uue hingamise. „Renoveerimise periood ei olnud lihtne, aga ootamine oli seda väärt ning nüüd on meil üks kaunimaid koolimaju terves Eestis. Selle aasta 1. september on kooliperele eriline ning me täname südamest kõiki, kes koolihoone valmimisega seotud olid.“

Ehitusprojekti koostas Esplan OÜ, ehitustöid tegi AS YIT Ehitus, omaniku- ja muinsuskaitse järelevalvet teostas OÜ Ösel Consulting ja ehituse projektijuhtimist OÜ P.P. Ehitusjärelevalve.

el struktuuri ja investeerimisfondid horisontaalne

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid