Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

27.09.2017

Täna, 27. septembril kuulutati välja Pärnu rannaala visioonivõistlustööde tulemused. Võidutööks osutus kavand märgusõnaga „Asfalt sulas linnas“, teise koha pälvis töö nimega „Peliloo“ ja kolmas koht sai võistlustööle „Laulev liiv“.

Visioonivõistluse eesmärgiks oli saada parim arhitektuurne ja funktsionaalne lahendus Pärnu rannaala ja selle lähiümbruse linnaruumile. Pärnu linn pidas juba varases etapis oluliseks linnakodanike kaasamist, mistõttu algas eeltöö võistluse läbiviimiseks palju varem.

Koostöös Linnalaboriga korraldati 2016. a suvel rannapargis avalik arutelu, kus tõstatati küsimus millisena soovivad inimesed Pärnu rannapiirkonda näha. Ettepanekutena toodi välja ranna tsoneerimise vajadus, mille raames tuleb planeerida randa aktiivsemad ja rahulikumad alad. Samuti sooviti randa täiendava väikeinventari paigutamist, sh varjualused, lehtlad ja istepingid. Arutelul esitatud ideed ja ettepanekud said aluseks visioonivõistluse lähteülesande koostamisel. Pärnu rannaala visioonivõistlus kuulutati välja käesoleva aasta mais ja tööde esitamise tähtaeg oli 1. september.

Visioonikonkursile laekunud kuue kavandi hulgast tunnistati esikoha vääriliseks võistlustöö nimega „Asfalt sulas linnas“. Kavandi autor on OÜ Mudel (Paco-Ernest Ulman, Kaarel Künnap, Lidia Zarudnaya, Kaja Sepper).

Teise preemia pälvinud võistlustöö „Peliloo“ autoriks on Scape Design Associates (Remi Kübar, Karla Steele-Gomez, Adina Matroz, Derek Oakman, Ching-Wei Yang) ning kolmanda preemia sai Villem Tomiste OÜ-st Stuudio Tallinn tööga „Laulev Liiv“. Lisaks kolmele peapreemiale anti välja ka kaks ergutuspreemiat võistlustöödele „Uide“ ja „Lähemale“.

„Premeeritud tööd lähenesid rannaalale mõnevõrra erineva nurga alt. Kui mõnes töös oli rohkem tähelepanu pööratud haljastusele, loodusväärtuste tutvustamisele ja maastikukujundusele, siis teises jälle maastikust selgelt eristuvatele arhitektuursetele maamärkidele ja vaadete avamisele. Ideena pakuti randa rajada vabaõhu kontsertsaal ja välikino. Samuti pakuti lahendusi ka naisteranna teenindushoonele“, rääkis linnaarhitekt Henri Eessalu.

„Visioonivõistluse tulemused annavad sisendi Pärnu rannaala struktuurplaani koostamiseks. Vaadates tervikpilti saab öelda, et tööd justkui täiendavad teineteist. Võistlustulemuste alusel kaasab linn võimalusel kõiki auhinnatud tööde autoreid, et nende poolt pakutud visioon koostatavas struktuurplaanis ka kajastuks. Struktuurplaani koostades peame vajalikuks kaasata täiendavalt ka avalikust“, lisas Eessalu.

Võistluse preemiafond on kokku 20 000 eurot, millest esimene preemia on 8000 eurot, teine preemia 6000 eurot ja kolmas 4000 eurot. Ergutuspreemia laureaate premeeritakse 1000 euroga.

Pärnu rannaala visioonivõistluse žüriisse kuulusid:
Rainer Aavik - Pärnu abilinnapea (žürii esimees)
Henri Eessalu – Pärnu Linnavalitsuse linnaarhitekt
Merilin Rosenberg – Pärnu Linnavalitsuse arhitekt
Kristiina Kupper – Eesti Maastikuarhitektide Liidu juhatuse liige
Emil Urbel – Eesti Arhitektide Liit, arhitekt
Aet Ader – Eesti Arhitektide Liit, arhitekt
Karri Tiigisoon – Eesti Arhitektide Liit, arhitekt

Konkursi korraldas Pärnu Linnavalitsus koostöös Eesti Arhitektide Liiduga.

Vaata lisaks: Pärnu rannaala visioonivõistlus

Asfalt sulas linnas
1preemia asfalt


Gerli Kõiv
avalike suhete nõunik
Pärnu Linnavalitsus
Suur-Sepa 16, 80098
444 8225
gerli.koiv[at]lv.parnu.ee


 

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid