Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

16.10.2017

17.- 19. oktoobril toimub Estonia Resort & Spa konverentsikeskuses koostööprojekti NonHazCity „Ohtlike ainete vähendamise uuenduslikud lahendused Läänemere piirkondades“ partnerite kohtumine.

Rahvusvahelise projekti NonHazCity raames analüüsiti ohtlike ainete sisaldust elamu- ja tööstuspiirkondade reo- ning sademevees Pärnus, Riias, Kaunases, Šilalės, Gdańskis, Turus, Stockholmis ja Västerås.

Järgneva kolme päeva jooksul tehakse ülevaade erinevatest linnadest leitud ohtlikest ainetest ning räägitakse, mida nendest tulemustest järeldada võiks ning mida teha, et olukorda parandada.

Neljapäeval, 19. oktoobril kell 11.00 toimub Pärnu Linnavalitsuse suures saalis Pärnus ning teistest Läänemere-äärsetes omavalitsustes läbi viidud ohtlike ainete sõeluuringu tulemuste tutvustamine. Üritus toimub Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames.

Rainer Aavik tutvustab põgusalt Pärnu linna reo- ja pinnaveest leitud saasteaineid ning räägib lähemalt, kuidas rahvusvaheline koostöö aitab kohalikul tasandil väärtustada rohelist mõttelaadi, rohelist majandust ning tõstab keskkonnaalast teadlikkust.

Sõna võtavad ka projektijuht Tonie Wickman (Stockholmi LV) ja tema asetäitja Heidrun Fammler (BEF grupp), kes tutvustavad lühidalt projekti ja annavad ülevaate ka teistest linnadest leitud ohtlikest ainetest.

Projekti NonHazCity ehk „Ohtlike ainete vähendamise uuenduslikud lahendused Läänemere piirkondades“ eesmärgiks on demonstreerida võimalusi, kuidas omavalitsused saavad vähendada Läänemerre sattuvate ohtlike ainete ja teiste saasteainete hulka linnapiirkondades. Projekti toetavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Üritust on võimalik jälgida ka otseülekandena veebist: http://nonhazcity.eu/live-broadcast-key-findings/

Üritus toimub inglise keeles.

non

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid