Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

27.11.2017

Tänasel, 27. novembri linnavalitsuse istungil määrati Pärnu linna 2017. aasta kultuuripreemiad. Loomingupreemia laureaat on Hedda Peet ja korraldajapreemia pälvis kultuuriklubi Tempel eestvedaja ja programmijuht Andres Tölp.

Kultuuri aastapreemiate eesmärgiks on tunnustada Pärnus tegutsevate või Pärnuga seotud loovisikute ja kultuurikorraldajate tööd, kelle looming ja kõrgetasemeline korraldustegevus on oluliselt rikastanud Pärnu linna ning Eesti riigi kultuurielu. Pärnu linna kultuuri aastapreemiad on loomingupreemia ja korraldajapreemia. Mõlema preemia väärtus on 2000 eurot.

Pärnu linna 2017. aasta loomingupreemia laureaat on Pärnus elav ja tegutsev sisearhitekt Hedda Peet. Lisaks erialasele tööle kirjutab ja kujundab värske laureaat ka raamatuid, kalendreid, postkaarte ning on kirglik tuletorni-ja reisihuviline.

2017. aastal avaldas Hedda Peet kaks Pärnu-teemalist raamatut: „Pärnu öömajad ehk perekond Padi puhkamas“ ja „Pärnu maiasmokad ehk preili Ponks ja härra Snaps maiustamas.“ „Pärnu öömajad ehk perekond Padi puhkamas“ annab ülevaate vanadest puitvilladest, kus on peetud ja paljudes peetakse tänini väiksemaid majutusasutusi. Lugeda saab ka linna hotellide arengust aastast 1867 kuni tänaseni. „Pärnu maiasmokad ehk preili Ponks ja härra Snaps maiustamas“ räägib Pärnu kondiitriäridest ja kommivabrikutest ning karastus- ja muude jookide tootmisest meie linnas läbi aegade.

Hedda Peet on kogunud palju huvitavat fakti-ja fotomaterjali, raamatud on kirjutatud ladusas ja rõõmsameelses stiilis. Tema looming väärtustab Pärnu ajalugu ja tutvustab seda lugejale omapäraselt ja värvikalt.

Pärnu linna 2017. aasta kultuuripreemia korraldajapreemia pälvis kultuuriklubi Tempel eestvedaja ja programmijuht Andres Tölp.

Kultuuriklubist Tempel on kujunenud populaarne koht erinevas vanuses pärnakatele. Klubi kontsertprogrammis tutvustatakse nii eesti muusika hetke olulisemaid nimesid kui ka eri riikide artiste – Soomest Iisraelini. Templis on esinemisvõimaluse saanud paljud Pärnu noored muusikud, bändid ja DJ-d, klubis on ka helisalvestusstuudio.

Korraldatakse hariduslikku ja meelelahutuslikku mälumängu Muusikaviktoriin ning noori muusikuid õpetatakse DJ-koolis. Lisaks kontsertidele toimuvad kirjandus-ja luuleõhtud, klubis on alati väljapanekud ka kohalikelt kunstnikelt. Templi initsiatiivil on Pärnusse jõudnud mitmed teatri- ja tantsulavastused.

Kõike seda on programmijuht Andres Tölp korraldanud läbimõeldult, professionaalselt ja suure sisemise kirega. Templi programmi koostamisel on hästi tunnetatud erinevatesse sihtgruppidesse kuuluva publiku huve. Kultuuriklubi Tempel leidis käesoleval aastal oma kindla koha linna kultuurielus.

Preemiate pidulik üleandmine toimub 4. detsembril.

Kultuuri aastapreemiad antakse välja alates 2014. aastast. Kandidaate preemiate määramiseks võisid esitada kõik soovijad.

Lisainformatsioon:
Ela Tomson
haridus- ja kultuuriosakonna juhataja asetäitja
444 8242
ela.tomson[at]lv.parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid