Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

01.12.2017

Tänasest muutub Pärnu linna suuremates korterelamutes ning toitlustusega tegelevates asutustes toidujäätmete sorteerimine kohustuslikuks.

Suurim muudatus on biolagunevate köögi- ja sööklajäätmete liigiti kogumise kohustuse lisandumine. Köögi- ja sööklajäätmeid tuleb eraldi koguda ja jäätmevedajale üle anda 16 ja enama korteriga elamutes ning toitlustusega tegelevates asutustes, kus tekib üle 20 kg köögi- ja sööklajäätmeid nädalas.

Köögi- ja sööklajäätmete kogumismahutisse sobivad: kõikvõimalikud tahked toidujäätmed, riknenud puu- ja köögiviljad ning nende koored, muna- ja pähklikoored, liha- ja kalajäätmed, sh luud ja väiksemad kondid, kohvipaks, teepakid, kohvi paberfiltrid, toataimed, lõikelilled, majapidamispaber, pabersalvrätid, määrdunud paberkotid jmt.

Köögi- ja sööklajäätmete kogumismahutit tühjendatakse kord nädalas ning jäätmevedaja vahetab igal tühjenduskorral kogumismahuti vooderduskotti. Kodus liigiti kogutud köögi- ja sööklajäätmed tuleb paigutada kogumismahutisse kas lahtiselt, biolagunevas jäätmekotis või paberkotis.

Kümneliitriseid biolagunevaid kotte müüakse igas suuremas toidupoes. Valesse kotti pakitud köögijäätmete tõttu võib jääda vastav kogumismahuti õigel päeval tühjendamata. Sellega kaasneb tühisõidutasu ning kogumismahuti sisu tuleb majaelanikel viia nõuetega vastavusse (eemaldada sobimatud kilekotid või muu prügi köögi- ja sööklajäätmete kogumismahutist) või tellida selle tühjendamine segaolmejäätmetega koos.

Järgmised viis aastat teostab jäätmevedu Pärnu linnas riigihanke võitnud AS Ragn Sells.

Vaata lisaks: Korraldatud jäätmevedu

Lisainformatsioon:
Sigrit Kasemets
keskkonna peaspetsialist
444 8307
sigrit.kasemets[at]lv.parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid