Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

12.12.2017

Täna pärastlõunal valis ühiskondlike organisatsioonide esindajatest ja Pärnu linnavalitsuse liikmetest koosnev komisjon välja käesoleva aasta naise ja mehe.

„Aasta naine 2017“ tiitliga tunnustatakse MTÜ Pärnu Naiste Tugikeskuse juhti Margo Orupõldu. Laureaat algatas juba 2009. aastal Pärnumaal naiste varjupaiga avamise ning käivitas aktiivse tegevuse lähisuhtevägivalla teema avalikkuse ette toomise kogukonnas.

2012. aastal moodustas Orupõld Pärnumaal tugigrupid lähisuhtevägivalla ohvritele. Margo Orupõld on hinnatud koolitaja ka lähisuhtevägivalla ohvritega tegelevate töötajate seas ning on panustanud aastaid vägivallaennetuse töö eest.

„Aasta meheks 2017“ valiti Andres Adamson. Adamson andis Eesti Vabariigi juubeliks välja raamatu "Pärnu 100 kodukonda." Fotoraamatu väärtus kasvab ajas ning aastakümnete pärast on tegemist tõeliselt väärtusliku ajaloolise dokumendiga, mis näitab kuidas elasid tavalised pärnakad.

Andres Adamsoni on korduvalt auhinnatud Pärnumaa foto ülevaatenäitustel. Samuti on tema fotosid kui ka joonistatud illustratsioone tellinud erinevad ajakirjad ja ajalehed ning ta on illustreerinud mitmeid raamatuid.

Pärnu aasta mehe ja aasta naise tiitliga kaasneb rändauhind, mille miniatuurne duplikaat jääb tiitli saajale. Tunnustusi on antud alates 1998. aastast.
Käesoleva aasta tunnustused antakse üle 20. detsembril Ammende Villas.

Gerli Kõiv 
avalike suhete nõunik
Pärnu Linnavalitsus
Suur-Sepa 16, 80098
444-8225
gerli.koiv[at]lv.parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid