Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

31.01.2018

Kolmapäeval, 31. jaanuaril kl 12 toimub Pärnu kontserdimaja kammersaalis (Aida 4, Pärnu) Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Pärnu lõpuaktus, mil kõrgkooli, SA Pärnu Haigla ja Eesti Õdede Liidu koostööprojekti “Kool Haiglas” raames lõpetab esimene lend tööandja juures rakenduskõrghariduse omandanud õdesid.

2014. aasta sügisel alguse saanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, SA Pärnu Haigla ja Eesti Õdede Liidu koostööprojekti “Kool Haiglas” eesmärk on pakkuda Pärnumaa ja Lääne-Eesti inimestele võimalust omandada kõrgharidus kodu lähedal. Täna, 3,5 aastat hiljem, saavad toona SA Pärnu Haigla juures õe õpingutega alustanud 29 üliõpilast kätte oma rakenduskõrghariduse lõpudiplomi.

Kõrgkooli rektor Ülle Ernits selgitab, et koostöö Pärnu Haiglaga on kõrgkoolil kestnud juba üle 10 aasta. “See näitab haigla uuendusmeelsust ja tarkust tuua haridus õppija juurde,” lisas Ernits. Samas pole tegemist uue algatusega, 50-ndatel sai Pärnus alguse pikaaegne õdede õpe, haigla ja kõrgkool on taastanud unustuse hõlma jäänud olukorra.

“Pärnu Haigla missioon on toetada inimeste tervist ja elukvaliteeti. Õdede panus tervishoiuteenuste osutamisel on aasta aastalt kasvanud. Koostööprojekt „Kool Haiglas“ aitab meil juurde saada vajalikke kvalifitseeritud õdesid ja tugeva praktikabaasina on Pärnu Haiglal suurepärane võimalus neid seeläbi oma kodukoha, Pärnumaaga siduda,” ütles Pärnu Haigla juhatuse esimees Urmas Sule. “Pärnu Haiglas asub tänastest tublidest ja kõrgelt kvalifitseeritud õediplomi saajatest tööle lausa 23 noort õde, mis on väga hea tulemus nii meie haigla kui kogu Pärnumaa jaoks,” lisas Sule.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on üks kahest Eesti tervishoiu kõrgkoolist, mille missioon on koolitada innovaatiliselt ja kriitiliselt mõtlevaid tehnoloogiliste pädevustega tervisevaldkonna töötajaid. Kõrgkooli visioon on olla pidevalt arenev, siseriiklikult ja rahvusvaheliselt võrgustunud organisatsioon, kus koostöös sise- ja välispartneritega ning õppijaid kaasates lahendatakse aktuaalseid probleeme.

Lisainfo:
Kristi Puusepp
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool
Õenduse õppetooli juhataja
kristi.puusepp[at]ttk.ee
671 1719


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid