Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

5.03.2018

Pärnu kesklinnas asuval Rüütli platsil ja selle ümbruses algavad 21. märtsil rekonstrueerimistööd, mis peaksid lõppema 18. juunil.

Tänasel Pärnu linnavalitsuse istungil valiti Rüütli platsi ja selle ümbruse uuendajaks YIT Infra Eesti AS, kellega sõlmitakse leping 1 333 333,32 euro eest platsi ja selle ümbruse uuendamiseks. Riigihankel esitas pakkumuse neli ehitusettevõtjat, kellest YIT Infra Eesti pakkumus oli kõige odavam.

Uue ilme saavad Rüütli plats, platsiga külgnev Rüütli tänav kuni vastas asuvate majadeni ja Aia tänav Rüütli ja ringristmiku vahel. Aia tänavalt kaob üks sõidutee rida, laiendatakse jalakäijate ala, uuendatakse tänavakatet, valgustust, välimööblit ja haljastust. 

Purskkaevu väljanägemine ei muutu. Rüütli plats kaetakse hallide graniitplaatidega, seda ümbritsevad platsiga samas tasapinnas kõnniteelõigud hallide betoonkividega. Paigaldatakse 29 istepinki, 20 jalgrattahoidlat, 41 tänavavalgustusposti, lillekastid ja kuusejalg.

Ringi ja Aia tänava vahelisel Rüütli tänava lõigul piiratakse autode liikumist. Linnavalitsuse liiklusspetsialisti Toomas Tammela sõnul pannakse tänava mõlemasse otsa tõkispostid, mis sõltuvalt aastaajast ja Rüütli platsil toimuvatest üritustest kas üles tõstetakse või alla lastakse. „Talvel peaks seal autoga sõita saama, suvel pole kindel,“ lausus Tammela. Rüütli ja Ringi tänaval võib tulevikus parkida tänavaga paralleelselt. Aia tänava kesklinna-poolsel küljel lõpetatakse parkimine. „Parkimiskohti on Rüütli tänava lõpus ja Vanapargi tänaval,“ sõnas planeerimisosakonna juhataja Kaido Koppel.

Ehitustööde tellijaks ja arendajaks on Pärnu Linnavalitsus. Arhitektuurse osa on koostanud KAMP Arhitektid OÜ, Rüütli platsi teedeehitusliku osa, veevarustuse ja kanalisatsiooni, elektri-, side- ja välisvalgustuse osa K-Projekt AS, haljastuse Inomatic OÜ ning Rüütli platsi väikevormide konstruktiivse osa OÜ Pikoprojekt.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee

Vaata lisaks: Rekonstrueerimisprojekti materjalid
ryytli plats


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid